همزمان با هفته دولت و به همت کانون معراج السعاده؛

 رونق توأمان اقتصاد و فرهنگ در روستای دوستدار کتاب بزنج اسفراین

«هاجر قادری»، از افتتاح پروژه های فرهنگی و اقتصادی شامل مجتمع فرهنگی چند منظوره، کتابخانه عمومی این روستا و نیز بهره برداری از کارگاه تولید قارچ ویژه بانوان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی؛ « قادری»، با اعلام بهره برداری از پروژه های فرهنگی و اقتصادی در این روستا به مناسبت هفته دولت، از افتتاح  و بهره برداری از کتابخانه عمومی آن خبر داد.

 مدیر کانون فرهنگی هنری «معراج السعاده» روستای دوستدار کتاب بزنج از توابع اسفراین  افزود: این کتابخانه با اعتبار ۳۵۰ میلیون  توسط  دکتر هادی قوامی، یکی از خیران اسفراینی ساخته و هم اکنون به بهره برداری می رسد.

قادری  همچنین از افتتاح مجتمع فرهنگی چد منظوره در قالب طرح درآمد زا ویژه اهالی روستای بزنج خبر داد و گفت: در این باره علاوه بر همراهی خیرین، با تلاش اهالی مسجد و مشارکت دهیاری و بنیاد برکت و توانستیم  وام ۲۰۰ میلیون تومانی و ۳۰ میلیون تومانی از این دونهاد دریافت شد.

قادری در  بخشی دیگر از بهره برداری کارگاه تولید قارچ  ویژه بانوان در این روستا خبر داد و گفت: این کارگاه  یکی از برنامه های  صندوق اعتباری خُرد زنان روستایی در روستای بزنج که در سال ۹۷ و با ۲۵ نفر عضو فعال شد که اعضای آن ماهانه مبلغ ۱۰۰ هزارتومان در صندوق سرمایه گذاری می کردند، که پس همفکری با اعضای این صندوق که همگی از بانوان فعال مسجدی و عضو کانون معراج السعاده هستند طرح کارگاه مذکور پیشنهاد و تدوین و اجرایی شد.

مدیر کانون فرهنگی هنری «معراج السعاده» روستای بزنج در توضیح بیشتر گفت: در این باره ۷۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که برای ۲۸ تن از بانوان به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

قادری رونمایی از ۲۸ عنوان کتاب  در رده سنی کودک و نوجوان با محوریت موضوع شهدا به ویژه سردار شهید سلیمانی خبر داد و گفت: این کتاب ها با تلاش و گردآوری اینجانب و توسط انتشارات  «امیر حسام» اسفراین منتشر شده است.

گفتنی است، روستای دوستدار کتاب بزنج از توابع شهرستان اسفراین است که پیش از این در دو دوره متوالی جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب  ایران، رتبه برتر و نیز برگزیده برگزیده های پنج دوره برگزاری این جشنواره را با تلاش های مستمر مدیر کانون فرهنگی هنری معراج السعاده مسجد امام حسین (علیه السلام)  این روستا کسب کرد و درخشید.

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir