فعالان کانون‌های مساجد با تقویت مهارت‌های فضای مجازی از مرزهای فرهنگی دفاع کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با خرسندی از برگزیده شدن کانون های مساجد این استان در بخش «فضای مجازی و رسانه» به عنوان یکی از استان های برگزیده نخستین رویداد ملی فهما، تاکید کرد: فعالان مسجد با تقویت مهارت های فضای مجازی و به روز بودن، از مرزهای فرهنگی دفاع کنند.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما از خراسان شمالی؛ آیت الله  ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در نشست صمیمانه طرح ملی سه شنبه های تکریم که با هدف تقدیر رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از عملکرد این استان در نخستین رویداد ملی فهما و برگزیده شدن خراسان شمالی در میان استان های هشت گانه انتخاب پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران در محل دفتر وی و نیز کانون فرهنگی هنری سرار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، این اتفاق را  خجسته و مبارک خواند و از زحمات صورت گرفته فعالان در این باره قدردانی کرد.

وی با خرسندی از برگزیده شدن کانون های مساجد استان خراسان شمالی در  بخش «فضای مجازی و رسانه» به عنوان یکی از استان های برگزیده نخستین رویداد ملی فهما به اهمیت فضای مجازی و گستردگی فعالیت های تبلیغی و دینی در این راستا و نیز شکل گیری زیست بوم مجازی کانون های  اشاره کرد و گفت: امروز به واسطه فضای مجازی ارتباطات آسان تر و اقدامات سریعتر صورت می پذیرد اما پرداختن به فضای مجازی نباید ما را از ارتقاء فعالیت ها در دنیای حقیقی غافل کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در ادامه با تأکید بر تقویت نقاط قوت فرهنگی و محافظت از مرزهای فرهنگی، افزود: فضای مجازی راه های دسترسی به فرهنگ های مختلف را هموار کرده و ما باید مراقبت کنیم که دشمن نتواند از مرزهای فرهنگی ما عبور کنند.

«آیت الله یعقوبی»، ورود فرهنگ غربی و تغییر سبک زندگی اسلامی را یکی از خطرات فضای مجازی نام برد و راهکار مقابله با این موضوع را بروز و مطلع بودن نسبت به مهارت های ارتباطی مجازی و کاربرد آن  اعلام کرد و گفت: نقش فعالان کانون ها در این باره با اهمیت تر و مسئولیت ارکان مسجد سنگین تر می شود.

امام جمعه بجنورد  در ادامه مطلب فوق افزود: با مجهز شدن به علوم جدید و مهارت های بهره مندی از فضای مجازی هیچ زمانی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن غافلگیر نمی شویم.

«آیت الله یعقوبی» همچنین تأکید کرد: تلاش برای ایجاد رفاه فرهنگی باید سبب فلاح فرهنگی و سعادت در زندگی مردم شود.

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir