دعای عرفه به همت کانون‌های (فهما) خراسان شمالی در بستر فضای مجازی طنین‌انداز می‌شود

 

«هاشم شیرازیان» از برگزاری مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در مساجد شهری و روستایی خراسان شمالی به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان شمالی: «هاشم شیرازیان» با اعلام برنامه‌های پیش بینی شده ویژه روز عرفه و نیز آغاز دهه امامت و ولایت گفت: مراسم معنوی و پرفیض دعای عرفه به همت کانون های استان در مناطق شهری و روستایی به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در ادامه  توضیح داد: مراسم حضوری مساجد نیز با ایجاد محدودیت های لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعم از رعایت پروتکل های بهداشتی  و توزیع ماسک و و مواد ضد عفونی کننده و نیز فاصله گذاری اجتماعی و حضور محدود افراد در برخی مساجد برگزار می شود.

شیرازیان، در توضیح بیشتر  تأکید کرد: این مراسم در مساجدی که شرایط برگزاری را داشته یعنی در ساجدی که در مناطق قرمز و پر خطر قرار ندارند، اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی افزود: توزیع بسته های معیشتی و  گوشت قربانی و نذری میان خانواده های نیازمند توسط کانون ها از دیگر اقدامات ویژه فرارسیدن ایام عید سعید قربان  می توان برشمرد.

وی همچنین تکریم و پاسداشت خانواده شهدا در قالب طرح ملی #سه_شنبه_های_تکریم و دیدار با خانواده شهید خبرنگار شهید «محمدرضا امانی»، برگزاری دوره های آموزشی مجازی قرآن و نهج البلاغه با هدف تبیین سبک زندگی اسلامی ویژه فعالان کانون های مساجد را از اهم برنامه های ایام دهه امامت و ولایت نام برد.

شیرازیان برگزاری مسایقه دلنوشته با موضوع غدیر، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی ویژه کودکان و نوجوانان، ترویج خطبه غدیر و مسابقه کتابخوانی  و نیز مسابقات کاردستی و قرآنی را از دیگر برنامه های ایام پر برکت دهه امامت و ولایت اعلام کرد.

وی راه اندازی پویش های مردمی همبستگی در بزرگداشت و تبیین اهمیت عید غدیر و موضوع ولایت، به همت کانون ها را در تکمیل این خبر عنوان کرد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir