آغاز طرح ملی «تابستانه فهما» در کانون های مساجد خراسان شمالی

طرح ملی «تابستانه فهما» در کانون های مساجد خراسان شمالی  ویژه ایام فراغت کودکان و نوجوان در ایان تعطیلات تابستان با گستره فعالیت های مجازی  آغاز شد.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر گفت: طرح ملی «تابستانه فهما» بچه‌های مسجد با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در کانون های مساجد استان اجرا می شود.

 

وی شرایط محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: در این باره سعی شده برنامه های آموزشی و حضوری در مساجد شهر هایی که از لحاظ شیوع این بیماری در خطر کمتری هستند به وضعیت سفید یا ننارنجی قرار دارند و نیز از سوی ستاد استانی مجوز برگزاری نشست ها و کلاس های آموزشی  را دریافت می کنند، بارعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام گیرد.

 

شیرازیان در ادامه مطلب فوق افزود: در غیر اینصورت برنامه های آموزشی در گستره مجازی و به صورت آنلاین توسط اساتید مشخص شده به کانون هایی که در این خصوص اعلام آمادگی می کنند،  آموزش داده می شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با عنوان اینکه طرح تابستانه فهما برای  ۳۷۲ باب کانون فرهنگی هنری در مساجد استان برنامه ریزی شده است، شبکه سازی و جریان سازی با استفاده از ظرفیت های مردمی  و فعالان فرهنگی، اجتماعی  محله را رویکرد این طرح در غنی سازی اوقات فراغت بچه های مسجد معرفی کرد.

 

شیرازیان همچنین توضیح داد: فعالیت های طراحی شده در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری با ۱۲ رواق زیر مجموعه که شبستان «فرهنگ» شامل رواق  نور، کتاب، رسانه، همدلی و دانش، شبستان «هنر» شامل سرود، نمایش، فیلم، قلم و ترنج  و نیز شبستان «نوآوری» با رواق های کارآفرینی و فن آوری انجام می شود.

 

وی قالب فعالیت ها  را نیز شامل کارگاه، کلاس های آموزشی، تولید اثر در رشته های مختلف فرهنگی و هنری اعلام کرد و افزود:  موضوعات در بردارنده نیز در حوزه قرآن و عترت، احکام و اخلاق و عقاید، تولید علم، مواسات، سلامت اجتماعی، تکریم و مناسبتهای ملی و مذهبی، تولید و اشتغال و تکنولوژی ارتباطات و اطلاع رسانی و همچنین کتاب و کتابخوانی می توان نام برد.

 

وی در پایان تاکید کرد: همه فعالیت های مجازی و در صورت اخذ مجوز فعالیت های حقیقی کانون ها لازم است در سامانه بچه های مسجد ثبت شود.

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir