توانمند سازی و انگیزه بخشی به مدیران کانون ها اولویت کاری سال ۹۸

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 42

 

 

نشست صمیمانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی  با کارکنان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان برگزار شد.

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در نشست صمیمانه با کارکنان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان که به مناسبت شروع سال شمسی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه پر برکت شعبان و نیز آغاز سال ۹۸، آموزش مدیران کانون ها وموثر ساختن هر چه بیشتر فعالیت آنها را اولویت کاری در سال جدید عنوان کرد و این مهم را خواستار شد.

 

وی اضافه کرد: تنها سرمایه کانون ها، مدیران کانون ها هستند لذا توانمند سازی و انگیزه بخشی به آنها باید در رأس برنامه ها قرار گیرد.

وی از کانون های فرهنگی و هنری  مساجد به عنوان حلقه وصل با عموم مردم نام برد و گفت: بی شک هر اندازه که به مردم  وصل شویم اتفاق های سازنده وارزشمند تری می افتد و سبب جریانسازی موثر فرهنگی خواهد شد که این موضوع به اعتماد بیشتر به مدیران کانون ها نیاز دارد.

فرخنده در ادامه مطلب فوق افزود: به فعالان کانون های مساجد اعتماد کنیم و از آنها بخواهیم طرح ها و ایده های خود را در قالب برنامه های اثرگذار ارائه دهند تا زمینه رونق بیشتر مساجد فراهم شود.

وی همچنین در این باره درخشش روستاهای بزنج، ارکان، اسفیدان، قلعه خان، طبر از توابع شهرستان های استان در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران را که به همت مدیران و فعالان کانون های مساجد روستاهای نامبرده محقق شد را حاصل اعتماد به مدیر کانون و اعضای آن معرفی کرد.

وی ایجاد بانک ایده و تدوین طرح، برگزاری جلسات بحث و گفتگو با هنرمندان انجمن های هنری و دعوت از اساتید هنرمند این عرصه ها برای آموزش مدیران کانون ها را پیشنهاد داد.

هاشم شیرازیان، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی نیز در این نشست از فعالیت ۳۷۲ باب کانون در استان خبر داد و ضمن ارائه اهم برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته ویژه سال ۹۸ از اجرای طرح سنجش عملکرد  کانون های مساجد استان در قالب بازدید هدفمند از کانون ها و برگزاری نشست های آموزشی تخصصی ویژه مدیران و توجیه فعالیت ها و برنامه ها به طور مجزا در شهرستان ها خبر داد.

وی همچنین تعیین کانون معین در هر شهرستان برای تبیین هر چه بیشتر کار تشکیلاتی و عملیاتی در کانون های استان خبر داد.

شیرازیان ساماندهی کتابخانه های کانون ها با راه اندازی کتابخانه مرکزی در محل ستاد استانی و طراحی و پیاده سازی اپیلیکیشنی در این خصوص و اتصال شبکه ای این کتابخانه ها را نیز ار دیگر برنامه های سال جاری نام برد و گفت: این کتابخانه با همکاری تعدادی از اعضای کانون های شهر بجنورد  راه اندازی شده و موضوع اپلیکیشن درمرحله طراحی و اجرا قرار دارد.

وی برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر، برگزاری دوره آموزشی ویژه خبرنگاران کانون ها، برگزاری دوره آموزشی مختص رابطان و مدیران کانون ها، تلاش برای رونق هنر و تربیت هنرمند مسجدی و ارتقاء گروه های سرود و تاتر را به دیگر برنامه های مدنظر در کانون ها افزود و خواستار حمایت از این فعالیت ها شد.

گفتنی است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از محل کتابخانه مرکزی کانون نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات و برنامه های اجرا شده و در دست اجرای این کتابخانه قرار گرفت.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir