نوجوانان مسجدی،  نغمه گر «ترنم الهی»  می شوند

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری جشنواره سراسری سرود نماز  با عنوان « ترنم الهی» در این استان خبر داد.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)  از خراسان شمالی؛

 

 

 

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر گفت: هدف  این جشنواره افزایش آگاهی نسل نو نسبت  به آثار، آداب و احکام نماز و نیز تشویق  و ترغیب  مربیان و فعالان عرضه هنر به تولید آثار  نماز،  ویژه پسران برگزار می شود.

 

وی در ادامه با عنوان این که جشنواره در دو رده سنی طراحی شده، افزود: نوجوانان پسر در دو گروه سنی ۹ تا ۱۳ سال و ۱۴ تا ۱۸ سال در این دوره  با یکدیگر رقابت می کنند.

 

 «شیرازیان» شیوه اجرا  را به صورت مجازی معرفی کرد  و توضیح داد:  شرکت کنندگان  نوجوان در صورت تأمین  زیر ساخت  لازم  از سوی جشنواره با اجرای زنده  به صورت ویدئو کنفرانس در حضور هیئت داوران ارزیابی می شوند و در غیر اینصورت به ویژه برای گروه های روستایی و مناطق محروم، ارسال تصویری اثر سرود تولیدی  در نظر گرفته شده است.

 

وی در خصوص محورهای جشنواره نیز اعلام کرد: نماز(جایگاه، ضرورت، آثار) و افعال (اذان، قنوت، رکوع و سجود)، پیوند نماز با مسجد، انقلاب، شهادت، پیوند نماز با خانواده، تعلیم و تربیت، پیوند نماز  بااحیای ارزش های اخلاقی، دینی و ملی  و همچنین عبادت، نیایش و ستایش  از اهم محورهای اصلی این جشنواره  است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی   همچنین از بخش ویژه این جشنواره نیز خبر داد و در توضیحی تکمیلی اضافه کرد: تمام آثار راه یافته به مرحله انتخاب در صفحه اینستاگرام جشنواره «ترنم الهی» منتشر شده و گروه های سرود منتخب  تلاش خود را برای هر چه بیشتر دیده شدن آثار خود در بستر فضای مجازی انجام خواهند داد که دبیرخانه متناسب با تعداد بازدیدها و پسندهای هر اثر به ۲ گروه برتر از نگاه مردم هدایایی اهداء خواهد شد.

 

«شیرازیان» مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تاریخ ۱۵ شهریور ماه سال جاری اعلام کرد و ادامه داد:  بر اساس فراخوان جشنواره گروه های سرود می بایست از هم اکنون تا پایان مرداد ماه سال جاری  نام گروه خود را  به شماره ۶۶۰۰۰۹۹۸۶۳  پیامک کرده و پس از دریافت لینک ثبت نام و آیین نامه فنی، به تکمیل فرم شرکت در جشنواره اقدام کنند.

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir