همزمان با دهه کرامت:

طرح ملی «سه شنبه های تکریم» در خراسان شمالی اجرا می شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری طرح ملی «سه شنبه های تکریم» در کانون های این استان  همزمان با آیام دهه کرامت خبر داد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان شمالی؛

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر گفت: اقدامات  کانون های فرهنگی هنری مساجد در قالب ۳ شبستان و ۱۲ رواق  دسته بندی می شوند، که «سه شنبه های تکریم» از فعالیت های رواق همدلی است.

وی  اضافه کرد: این طرح در واقع ویژه ایام دهه کرامت و با رویکرد محله ‌محوری و خانواده بنیان تدوین و آماده اجرا شده است که با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و توجه بر اقتضائات محلی با محوریت مسجد و زیرنظر امام جماعت برگزار می‌شود.

وی خانواده‌ شهداء و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه محل، خیرین، مروجان ارزش‌ها و فضائل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمان مسجد، مسئولان تأثیرگذار و مسجدمحور و گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی را ازجامعه هدف این طرح ملی نام برد.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد  خراسان شمالی به اهداف کلی طرح «سه شنبه های تکریم»  اشاره کرد و گفت: شناسایی وتکریم خانواده معظم شهداء وایثارگران،چهره های ماندگار، نخبگان ونوجوانان ممتاز و … در عرصه های فرهنگی و هنری، اجتماعی، دینی و علمی محله در راستای تقویت سرمایه های اجتماعی، الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی محله به‌ویژه نوجوانان و جوانان با رویکرد تربیتی و اصلاح سبک زندگی، شبکه‌سازی و جریان‌سازی در عرصه‌های فرهنگی و دینی و ارتقاء فرهنگ عمومی محله، رونق‌بخشی به نماز جماعت و جذب نوجوانان، جوانان و نخبگان به مساجد به عنوان  اهداف  اصلی این طرح می توان برشمرد.

شیرازیان با بیان اینکه  بر اساس آیین نامه هر کانون می‌تواند با هماهنگی امام جماعت مسجد نسبت به تعیین شاخص‌های جزئی با لحاظ اقتضائات محلی و بومی اقدام کند، به طور کلی انتخاب افراد پایبند به اصول و ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افراد موفق، الگو و جریان ساز در محله و نیز افراد دارای حسن شهرت و چهره خوشنام را ازشاخص های کلی تکریم نام برد.

وی همچنین گفت: تکریم افراد معرفی شده در روزهای سه شنبه با حضور ائمه جماعات، هیئت امنا، مسئولان محلی و منطقه ای به منظور الگو سازی در سطح محله در قالب “طرح ملی سه شنبه های تکریم” انجام می گیرد.

وی در خاتمه و در تکمیل خبر افزود: اجرای طرح ملی «سه شنبه های تکریم» از تاریخ ۱۰ تیرماه  با راه اندازی پویش #سه شنبه_های_تکریم در سامانه بچه های مسجد به نشانی www.bachehayemasjed.ir با برگذاری فعالیت ها و اقدامات انجام شده آغاز می شود.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir