اقامه عزای پیشوای جعفری در کانون های مساجد خراسان شمالی

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری مراسم سوگواری شهادت جانسور پیشوای مذهب جعفری، حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) در مساجد استان خبر داد.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان شمالی؛

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با تسلیت  قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت جانگداز پیشوای مذهب جعفری، حضرت امام جعفرصادق (علیه السلام) به برنامه های پیش بینی شده به این مناسبت  توسط کانون های استان اشاره کرد و گفت: مراسم عزاداری و سوگواری شهادت آن امام همام در مساجد برگزار می شود.

 

وی همت و اراده کانون های این استان را در اجرای برنامه ها مورد توجه قرار داد و ضمن تقدیر از فعالان کانون ها و اقدامات خودجوش به ویژه در مقابله با ویروس کرونا گفت: به مناسبت سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت فعالان کانون های مساجد در صدد تهیه بسته های معیشتی و ارزاق برای خانواده های نیازمند هستند.

 

وی افزود: برخی کانون ها تا به اکنون طی ۵ مرحله تهیه و بسته بندی مواد غذایی داشته و در میان خانواده های نیازمند در نقاط محروم شهری و روستایی توزیع کردند.

 

شیرازیان، برگزاری نشست هاو گفتگوهای مجازی و دعوت از سخنران و مفسر قرآن در مساجد را به اهم برنامه های ویزه شهادت امام ششم افزود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی همچنین اعلام کرد: طبخ و توزیع غذای گرم و  نذری در ظروف یکبار مصرف بین خانواده ها، برگزاری مراسم دعای توسل همزمان با شب شهادت رییس مذهب جعفری و اجرای طرح تلاوت نور از دیگر برنامه ها در این روز می توان نام برد.

 وی همچنین از برگزاری محافل انس با قرآن به صورت مجازی و برگزاری مسابقه تقلید خوانی قرآن ویژه کودکان و نوجوانان در کانون های استان خبر داد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir