پایگاه اطلاع رسانی فهما در خراسان شمالی به طور رسمی رونمایی شد

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 6

 

پایگاه اطلاع رسانی فهما  با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و ارتباط تصویری رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی فعالیت مجازی و خبری خود را آغاز کرد.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان شمالی؛

پایگاه اطلاع رسانی فهما؛ سایت اختصاصی اخبار و فعالیت های کانون های مساجد امروز  با حضور آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در خراسان شمالی وحسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نیز  ارتباط تصویری در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی به طور رسمی رونمایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در تماسی تصویری در این آیین، ضمن قدردانی از حضور نماینده ولی فقیه و نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این رونمایی، به اهمیت نقش کانون ها اشاره کرد و توسعه فعالیت های مجازی را مورد توجه قرار داد.

وی در ادامه  به تدوین و اجرای طرح ملی راهکار اشاره کرد و گفت: این طرح در و واقع لبیک به ندای رهبری و ایجاد رزمایشی در ماه مبارک رمضان بود که  مباحث همدلی، ایثار و انفاق در آن به درستی دیده شود بر همین اساس با هدف  هم افزایی و همدلی بیشتر در مقابله با شیوع ویروس کرونا عنوان این طرح  برگرفته از کلمات رزمایش ایمان،همدلی، کار و ایثارِ رمضان بوده و در ۱۴ برنامه کلی تدوین شده است.

وی با عنوان اینکه در بحث فضای مجازی کانون ها، پرتال های متعددی راه اندازی شده که این پایگاه اطلاع رسانی را زیر پرتال فعالیت های گسترده فهما در امر گسترش اطلاع رسانی و معرفی اقدامات ارزنده کانون ها برشمرد و گفت: تلاش ما ایجاد ظرفیت های بیشتر برای فعالیت های همدلانه کانون ها و اهالی مسجد اشست.

«هاشم شیرازیان»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی نیز در این آیین همچنین ضمن مورد توجه قرار دادن اهمیت فعالیت های کانون های مساجد در فضای مجازی، با بیان اینکه ضرورت راه اندازی فضای اطلاع رسانی اختصاصی احساس می شد، گفت: سایت بچه های مسجد و تعریف زیست بوم مجازی باعث شد تا فعالان این عرصه بیشتر به سمت ثبت فعالیت های خود در فضای مجازی روی آورند.

وی از ثبت بیش از ۸۰ طرح فرهنگی تعریف شده با موضوع های مختلف از سوی کانون های مساجد استان در سامانه بچه های مسجد خبر داد.

شیرازیان  به  اجرای طرح ملی راهکار در ایام ماه مبارک رمضان و ثبت فعالیت های کانون ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۵۰ کانون فرهنگی هنری فعال در مساجد استان  به صورت خودجوش و همدلانه فعالیت هایی از جمله تولید ماسک و تهیه بسته های بهداشتی، تهیه بسته های ارزاق و طبخ غذای گرم  و شناسایی خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا و توزیع این بسته ها در میان خانواده های مذکور، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و تولید محتوا در فضای مجازی اقدام کردند که این فعالیت ها ثبت سامانه خواهد شد.

شیرازیان  اظهار امیدواری کرد: با فعالیت این سایت و اطلاع رسانی بیشتر فعالیت های کانون ها بتوانیم زمینه معرفی اقدامات ارزشمند کانون ها در مسجد را فراهم آوریم.

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir