نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

بصائر فرهنگی درمان مصائب فرهنگی/ فعالان مساجد بصیرت افزایی کنند

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 5

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه در کنار مصائب فرهنگی باید بصائر فرهنگی را زیاد کرد، فعالان مسجدی و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد را به تلاش مضاعف در راستای بصیرت افزایی جامعه سفارش کرد.

 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان شمالی؛

 

«آیت الله  ابوالقاسم یعقوبی»، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی  امروز سه شنبه (۳۰ اردیبهشت) در آیین رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی فهما در خراسان شمالی گفت: هر چند امروزه فعالیت در فضای مجازی بسیار گسترده و رو به شتاب شده، اما باید بسیار مراقبت کرد که راه به خطا نرود.

 

وی با اشاره به بروز مصائب فرهنگی که بعضاً جامعه گرفتار آن شده است، بر ارتقای بصائر فرهنگی تأکید موکد کرد و گفت: در این حوزه، رسالت فعالان مسجدی و کانون های فرهنگی و هنری بسیار خطیر است و باید هر چه بیشتر در جهت بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی، راه درمان بر مصائب مدرن امروزی را بسط و گسترش بصیرت دانست و گفت: خصوصا بعد از ایام کرونا که وارد پساکرونا می شویم، قطعا با شبهات و تهاجم بیشتری مواجه هستیم لذا مسجدی ها باید خود را برای پاسخگویی بعد از کرونا آماده کنند.

 

آیت الله یعقوبی بر ارتقای آگاهی مردم به ویژه جوانان تأکید کرد و افزود: نباید اجازه داد جوانان تابع شعارهای توفانی شوند که هیچ پشتوانه معنوی ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه بعضا خودزنی های جامعه از دشمن زنی ها بیشتر می شود، تأکید کرد: اگر در هر تصمیمی، آگاهانه و بابصیرت عمل کنیم، بسیاری از مشکلاتی که اکنون با آن مواجه هستیم، به وجود نخواهد آمد.

 

حجت الاسلام یعقوبی همچنین با بیان اینکه بروز و ظهور بیماری کرونا برای همه جهان یک آزمون الهی به شمار می رود، بیان کرد: این آزمون، غفلت زده های بشری که خیال می کردند هر کاری را می توانند انجام دهند، از خواب بیدار کرد و جهان فهمید «بی خدا» نمی شود زندگی کرد.

 

امام جمعه بجنورد اظهارکرد: یکی از درس های کرونا این بود که به بشر نشان داد انسان هر قدر در علم پیشرفت کند، هنوز ناقص است و در بسیاری از مسائل علم انسان راه به جایی نمی برد و باید وحی و معنویت به کمک بشریت بیاید.

 

در ادامه، پایگاه اطلاع رسانی فهما در خراسان شمالی رونمایی شد.

 

پایان

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir