به همت کانون «ولایت»  مسجد علی بن ابیطالب (علیه السلام) اسفراین؛

طبخ  و توزیع یکهزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم به مناسبت لیالی قدر

 

مدیر کانون فرهنگی هنری«ولایت» مسجد علی بن ابیطالب (علیه السلام) اسفراین  از طبخ  و توزیع یکهزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم به مناسبت لیالی قدر توسط فعالان این کانون خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

امین حقانی دشتی، مدیر کانون فرهنگی هنری  «ولایت»   مسجد علی بن ابیطالب (علیه السلام) اسفراین به اقدامات خیرخواهانه و خودجوش فعالان این کانون در مقابله با شیوع ویروس  کرونا اشاره کرد و گفت: پیش از ماه مبارک رمضان با چاپ تراکت های تبلیغاتی  با عنوان  «رزمایش کمک مومنانه» و توزیع آن بین اهالی محل و بازاریان، توانستیم به  همت اعضای کانون حمایت خیران را برای تهیه بسته های معیشتی و کمک به خانواده های هنرمند جلب کنیم.

 وی در ادامه از شناسایی خانواده های نیازمند و تهیه اقلام غذایی  ویژه این خانواده ها خبر داد و افزود: تاکنون و به همت فعالان کانون ۷۵ بسته معیشتی تهیه شده که در سه مرحله  میان نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا توزیع شده است.

 

 

 

حقانی دشتی  درادامه مطلب فوق و با توضیح بیشتر اضافه کرد: مرحله اول  به مناسبت عید نوروز ۲۵ بسته ارزاق که هر کدام  به ارزش۳۰۰ هزار تومان و مرحله بعد ابتدای ماه مبارک رمضان و با لبیک به ندای رهبری و پیوستن به رزمایش مواسات  ۲۵ بسته معیشتی دیگر با هر بسته به ارزش ۲۰۰ هزار تومان تهیه و میان افراد از  کار مانده به سبب شیوع ویروس کرونا توزیع شد.

وی مرحله سوم توزیع بسته های معیشتی توسط این کانون را همزمان با آغاز لیالی قدر در شب نوزهم ماه مبارک رمضان، اعلام کرد و گفت: این بسته ها  به ارزش تقریبی  هر بسته ۳۰۰ هزار  و نیز  ۴۰۰ هزار تومان بوده است که با مشارکت آستان قدس رضوی و بسیج شهرستان  و کمک های خیران تهیه شد.

مدیرکانون فرهنگی هنری «ولایت» مسجد علی بن ابیطالب (علیه السلام) اسفراین همچنین از طبخ و توزیع بیش از هزار  پرس غذای گرم خبر داد و اعلام کرد: یکهزار پرس غذا پیش از این طبخ و توزیع شده و  ۸۰۰ پرس نیز تا پایان لیالی قدرآماده و بین مردم توزیع می شود.

حقانی دشتی  شرح دعای هفتم صحیفه سجادیه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، اطلاع رسانی و قرائت  زیارت عاشورا به مدت ۴۰ شب به نیت رفع بیماری کرونا و نیز ضدعفونی معابر  از دیگر اقدامات این کانون در مقابله با شیوع ویروس کرونا و رفع آسیب های ناشی از آن نام برد.

وی در خاتمه ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی جوانان مسجدی این کانون، از همت بلند و تأثیرگذار مرحوم «عبدالله حقانی»، قدردانی کرد و مدیریت و دغدغه مندی و دلسوزی های آن مرحوم را در پیشبرد اهداف کانون راهگشا دانست و افزود: وی علاوه بر تلاش برای ساخت ساختمان مسجد علی بن ابیطالب  (علیه السلام)، بانی ساخت ساختمان رضویه به منظور امور فرهنگی مسجد و چند ساختمان برای استقلال مالی مسجد بوده و از خود به یادگار گذاشته است.

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir