سهم ۷۵ میلیون تومانی خیرین  کانون امام حسن مجتبی (ع) اسفراین در رزمایش مواسات

مدیرکانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی (علیه السلام) اسفراین از جمع آوری مبلغ ۷۵ میلیون تومان کمک انسان دوستانه در راستای رزمایش مواسات و  همدلی به همت خیرین این کانون و  با هدف  مقابله با شیوع ویروس کرونا تا کنون خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

«سعید شکوری» ، مدیر کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(ع)با اعلام این خبر گفت: تا کنون و به همت خیران و اهالی مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام) مبلغ ۷۵ میلیون تومان جمع آوری  و درقالب اقدامات خیرخواهانه و رزمایش مواسات و همدلی در میان افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا هزینه و توزیع شده است.

 وی  همچنین تأکید کرد: مبلغ مذکور  برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و پیشگیری و نیز رفع آسیب های ناشی از آن با حرکت های جهادگرانه  و خودجوش، همچون  ضد عفونی معابر، اهدای بسته های غذایی، پخت غذا، ذبح گوسفند و توزیع گوشت قربانی  صرف شده است.

 

وی در ادامه مطاالب فوق با شرح فعالیت های ذکرشده، توضیح داد:  از همان ابتدای شیوع این بیماری  بچه مسجدی ها و اعضای کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(ع) شهر اسفراین برای مقابله با این بیماری پای کار بودند و در ابتدا اقدام به ضدعفونی شهر کردند و هر دوشب یک بار، معابر، خیابان ها، بوستان ها، دستگاه های عابر بانک و خیابان های اصلی و فرعی را ضدعفونی می کردند.

 

شکوری با یادآور شدن اینکه به دلیل شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها متضرر و بسیاری از خانواده ها از لحاظ مالی آسیب دیدند، توضیح داد: با کمک خیران و نیکوکاران و جمع آوری کمک های مردمی توانستیم بسته های غذایی تهیه و بین مردم به ویژه حاشیه شهر توزیع کنیم.

 

وی اضافه کرد:  تاکنون ۴۰۰ بسته غذایی به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومان تهیه شده است، که  این بسته ها در مناسبت های نیمه شعبان و ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام در مناطق مختلف شهری توزیع شده است.

 

مدیر کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(ع) اسفراین قربانی کردن ۶ رأس گوسفند و توزیع بسته های گوشت بین مردم را به اهم اقدامات انجام شده افزود.

 

شکوری همچنین خبرداد:  به مناسبت لیالی قدر، بنا داریم ۱۰۰ بسته غذایی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان شامل برنج، گوشت، روغن، خرما، رب و ماکارونی و … را برای مردم تهیه و در سطح شهر توزیع کنیم.

 

پایان/

 

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir