استاندار خراسان شمالی:

رویداد “فهما” نگاه جهادی به تبیین نقش و کارکرد مساجد است

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی، مصاحبه ۰ 33

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به رویداد ملی فهما که اختصار فرهنگ و هنر مساجد ایران است، گفت: با پرداختن به مسائل فرهنگی و هنری در قالب رویداد فهما مساجد را شاداب تر کنیم تا از جاذبه دین برای جذب مردم نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

نایب رییس شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی رویداد فهما را نگاه عملیاتی و جهادی  به تبیین نقش مسجد در رونق ابعاد مختلف اجتماع اسلامی، عمران معنوی و  احیاء کارکرد فرهنگی مساجد دانست.

 

وی ضمن ارزش گذاری به رویداد فهما و اصول و سیاست های تدوین شده در این راستا، برای هرچه بهتر برگزاری آن اعلام آمادگی و حمایت کرد.

 

شجاعی به نقش و اهمیت فعالیت های فرهنگی و هنری و کارکرد اثرگذار آن در رشد و ارتقاء جامعه تأکید کرد و در این خصوص کانون های فرهنگی و هنری مساجد را به عنوان مصداق بارز این مهم نام برد.

 

استاندار خراسان شمالی اظهارداشت: کانون های فرهنگی و هنری در مساجد تشکیل شد تا هنرمندان در مسجد گرد هم بیایند و هنرمند مسجدی تربیت و بدینوسیله کارکرد مساجد تبیین شود.

 

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به رویداد فهما  یکپارچه سازی فعالیت های کانون های مساجد، ارزش گذاری و فراهم سازی فضای رقابتی برای ارائه هر چه بهتر برنامه های مسجدی را اقدامی ارزنده و هدفمند خواند.

 

شجاعی با عنوان اینکه لازم است هر فعالیت و برنامه بزرگ اجتماعی، اقتصادی و ورزشی  دارای پیوست فرهنگی و هنری باشد، اعلام کرد: با توجه به نقش محوری مساجد و فعالیت کانون های فرهنگی هنری مستقر در آن، می توان ضمن ارائه طرح های ارزشمند هنری توسط فعالان کانون ها، سبک و سیاق اجرای برنامه های بزرگ استان را اثربخش تر کرد.

 

وی رونق فرهنگ مناطق کم برخوردار از جمله روستاها از سوی فعالان کانون های مسجد را مورد توجه قرار داد و به عنوان مصداق به درخشش پیاپی روستاهای بزنج از توابع اسفراین، اسفیدان از توابع بجنورد، قلعه خان از توابع مانه و سملقان، روستای ارکان از توابع  شهرستان بجنورد به همت مدیران کانون های مساجد این روستاها در جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران در پنج دوره برگزاری آن تاکنون اشاره کرد.

 

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir