با تشکیل ستاد اجرایی؛

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خراسان شمالی رسما  آغاز شد

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 12

 

نخستین جلسه ستاد اجرایی جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب خراسان شمالی برگزار شد  و بدینوسیله این جشنواره استانی به طور رسمی آغاز به کار کرد.

 

به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 «حسین فرخنده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در این جلسه با اشاره به اهمیت تبیین قابلیت های فرهنگی هنری روستاها جشنواره روستاهای دوستدار کتاب را زمینه ای فراهم در این باره اعلام کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: تبیین اهداف این جشنواره و معرفی طرح های برگزیده در سال های گذشته برای آشنایی بیشتر و بهتر علاقمندان به منظور ورود در این حوزه را ضرورتی انکار ناپذیراست.

فرخنده به طور نمونه به ساخت فرهنگسرا و کتابخانه در روستای بزنج اشاره کرد و آن را از دستاوردهای جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران و حایز رتبه برگزیده برگزیده های چهار دوره برگزاری  این جشنواره نام برد و بر توجه به این رویداد فرهنگی در استان تأکید کرد.

 وی خواستار بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای تشریح این رویداد هنری و معرفی طراحان و شناسایی ظرفیت ها در روستاهای مختلف استان و درگیرکردن تمامی روستاها  شد.

فرخنده مشخص شدن ساختار این جشنواره و شرح وظایف افراد برای برگزاری آن را اولویت دانست و تصریح کرد: نیاز است تا جدول زمان بندی و تقویم اجرایی دقیق تا زمان برگزاری جشنواره بسته شود و در آن فعالیت ها مشخص باشد.

 معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان این که خراسان شمالی به واسطه ظرفیت های شکل گرفته به قطب روستاها و عشایر دوستدار کتاب تبدیل شده است،تصریح کرد: بنا داریم این ظرفیت را تقویت کرده و فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و ترویجی را در این حوزه گسترش داده و روستاهای بیشتری را پوشش دهیم آن را به یک گفتمان در استان تبدیل کنیم.

 «رضا رضایی» ادامه داد: پیرو صحبت های که در سطح کشور داشتیم قول های مساعدی گرفتیم که در صورتی که بتوانیم این جریان را به نحو شایسته مدیریت کنیم، این جریان را در سطح ملی تداوم ببخشیم.

هاشم شیرازیان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از دبیرخانه این جشنواره، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی در شهرستان ها و برخی روستاها و شناسایی نیروهای موثر و افراد تأثیرگذار از  اهم برنامه ها انجام شده نام برد.

 

گفتنی است،  هر یک از اعضای حاضر در این جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و بر معرفی بیشتر و بهتر این طرح و سیاست های کلی این رویداد فرهنگی تاکید کردند.  

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir