با هدف ارتقاء سطح فناوری اطلاعات و کاربرد فضای مجازی؛

دوره جدید فعالیت مراکز فرهنگ دیجیتال در کانون های مساجد خراسان شمالی آغاز شد

دوره جدید فعالیت مراکز فرهنگ دیجیتال در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی و با هدف ارتقاء سطح فناوری اطلاعات و کاربرد فضای مجازی در برنامه های این کانون ها شروع شد

کارشناسان حوزه فرهنگی و هنری و فناوری اطلاعات و نیز روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی با اجرای طرح ارزیابی  و سنجش فعالیت های کانون ها در حوزه فناوری اطلاعات ضمن بازدید از مراکز دیجیتال فعال در این کانون ها از نزدیک در جریان روند برنامه‌های اجرایی آن قرار گرفتند.

 

بر اساس  این گزارش، بازدید های مذکور از سه مرکز دیجیتال کانونهای  فرهنگی هنری قمربنی هاشم (علیه السلام) شهر سنخواست، موسی بن جعفر (علیه السلام) گرمه و نیز کانون فرهنگی هنری انصارالمهدی شهر ایور، در دستور کار قرار گرفت و با حضور در این کانون ها از فعالیت های انجام شده، بازدید شد.

 

همچنین بازدید از کلاس های اوقات فراغت و نتایج آن، بررسی برنامه های آموزشی مرکز دیجیتال فعال در کانون ویژه نوجوانان  و میزان اثربخشی آن با برگزاری نشست صمیمانه با مدیر کانون و مدیر مرکز دیجیتال و اعضای فعال کانون از اهم اقدامات انجام شده می توان نام برد.

 

بر این اساس از فعالیت های کتابخانه ای کانون های مذکور نیز بازدید شد  و ضمن معرفی طرح هایی همچون «شنبه های کتاب» و ساماندهی عناوین و کتب موجود و تهیه بانک اطلاعاتی مورد توجه و تاکید قرار گرفت.

 

گفتنی است، برگزاری دوره های آموزشی کار با کامپیوتر ویژه نوجوانان، معرفی و آموزش ِ کار با شبکه های اجتماعی، برگزاری برنامه ها و نشست های فرهنگی و مذهبی ویژه ایام محرم از اهم برنامه های انجام شده کانون ها بود که می توان به آن اشاره کرد و نام برد.

 

لازم به توضیح است نشست با رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمه نیز از دیگر برنامه های این بازدید بود که عملکرد  حوزه های فرهنگی این شهرستان و تاثیر فعالیت کانون های مساجد و نقش آن بررسی شد.

 

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir