بازدید از کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مانه و سملقان

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از بازدید تعدادی کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

با آغاز ایام تابستان و اجرای فعالیت های اوقات فراغت، بحث بازدید از کانون های فرهنگی و هنری مساجد و ارزیابی فعالیت های فرهنگی و هنری آنها در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، با بیان اینکه طی دو روز گذشته از سه کانون غدیر روستای عزیزآباد، کانون صافات روستای لنگر و کانون انصارالمهدی(عج) شهرآباد شهرستان مانه و سملقان بازدید شده، افزود: با توجه به اتمام کلاس های اوقات فراغت این کانون ها، چندین طرح برای ایام تحصیلی ارائه شد.

 

 

وی، تبیین طرح «شنبه های کتاب» را یکی از برنامه های قابل اجرا در کانون ها نام برد و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه را از اهداف اجرای طرح شنبه های کتاب برشمرد و گفت: اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در سطح جامعه یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی است.

 

شیرازیان، با بیان اینکه در طرح شنبه های کتاب، امام جماعت مسجد و یا یکی از اعضای فعال کانون با قرائت صفحاتی از کتاب های منتخب، به معرفی کتاب های ارزنده و سازنده شخصیت جوانان می پردازد، اظهارداشت: با توجه به نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی جدید، این طرح مورد استقبال کانون های قرار گرفت.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، با بیان اینکه بازدید از فعالیت کانون ها تا آخر تابستان ادامه دارد، بیان کرد: با توجه به بازدیدهای اولیه و ارزیابی فعالیت ها، قرار است مبلغ ۶۶ میلیون ریال به حساب ۳۵ کانون فرهنگی و هنری فعال که قبلا ارزیابی شده اند، واریز شود.

 

وی افزود: فردا یک شنبه هم بازدید از سه مرکز دیجیتال کانون های فرهنگی و هنری مساجد  شهرهای سنخواست، گرمه و ایور در دستور کار قرار دارد.

 

تاکنون ۳۸۱ کانون فرهنگی و هنری در مساجد خراسان شمالی به ثبت رسیده که امسال فعالیت های اوقات فراغت در ۶۰درصد این کانون ها اجرایی شده است.

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir