تلاش می کنیم جشنواره فیلم روستا و عشایر در خراسان شمالی دائمی شود

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 15

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی طی نشستی صمیمانه با دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: تلاش می کنیم برگزاری جشنواره فیلم روستا و عشایر در خراسان شمالی دائمی شود.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در نشستی با حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی، دبیرشورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد  کشور ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در این استان و اهدای تندیس آن، خواستار حمایت از برگزاری جشنواره مورد نظر در استان خراسان شمالی شد.

وی در این رابطه افزود: با توجه به درخواست مجدانه  و مکرر هنرمندان سینماگر خراسان شمالی برای دائمی شدن برگزاری جشنواره فیلم روستا و عشایر در این استان ضمن مطرح ساختن این موضوع در نشست مذکور، خواستار پی گیری‌های مربوطه از معاونت سینمایی و صدور مجوز آن شد.

 

 

فرخنده همچنین در تکمیل این مطالب گفت: سعی شد ضمن بیان اعلام آمادگی استان خراسان شمالی برای برگزاری این جشنواره و بیان اهمیت ها و اثرات آن، ظرفیت های دیگر این منطقه در حوزه ارتقاء فرهنگ و هنر روستا و عشایر خصوصا در بخش کتاب و کتابخوانی و روستاهای دوستدار کتاب  نیز معرفی شود.

 

بر اساس اعلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، دکتر ارزانی هم از روند برگزاری این جشنواره در استان و انعکاس آن ابراز رضایت کرده و ضمن خرسندی از واگذاری اجرای آن به هنرمندان و استقبال و تعامل سینماگران و  عملکرد قابل ملاحظه و ارزشمند ارائه شده، اظهار امیدواری کرده  بتوان با پی گیری و تعامل با معاونت سینمایی، مطالبه واگذاری این جشنواره به خراسان شمالی را محقق سازد.

 

یادآوری می شود، جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر ۱۴ تا ۱۷ تیرماه ۹۸ همزمان با ایام دهه کرامت با حضور بیش از ۵۹ هنرمند سینماگر از سراسر کشور و نیز اساتید برجسته سینمای ایران، در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد.

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir