با برگزاری مراسم اختتامیه؛

فعالیت های تابستانی در کانون روستایی عاشورا روستای  بام پایان یافت

 

مراسم اختتامیه برنامه های اوقات فراغت کانون روستایی در دهستان بام از توابع شهرستان اسفراین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در این مراسم که در محل حسینیه روستای بام برگزار شد، به اهمیت اوقات فراغت اشاره کرد و گفت: هدف ما این است بتوانیم با استعداد یابی در ایام فراغت دانش آموزان موفق به تربیت نیروهای انقلابی اثر گذار در جامعه شویم.

وی ضمن قدردانی از برنامه های کانون فرهنگی هنری عاشورا در مسجد روستای بام و حضور پر شور کودکان و نوجوان در این مراسم، به اجرای طرح موفق پیوند مسجد مدرسه منزل یا به اختصار« سه میم » اشاره کرد و گفت: این طرح سال های گذشته و با موفقیت در این کانون و دیگر کانون های استان  با هدف غنی سازی فعالیت های اوقات فراغت اجرا شده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به فراخوان اجلاسیه سراسری نماز که امسال بیست و هشتمین دوره آن برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه این اجلاسیه هر سال با یک عنوان  مشخص برنامه ریزی می شود امسال  با عنوان  بحث نماز و مدرسه  و پیوند دانش آموزان و مدرسه به مسجد برگزار خواهد شد.

وی از دست اندرکاران آموزش و پرورش دهستان بام که در جلسه حضور داشتند، خواست ضمن حمایت از اجرای طرح سه میم در این منطقه، به معلمان و فعالان فرهنگی  نیزاطلاع رسانی شود تا چنانچه در این رابطه طرح قابل ارائه دارند، برای تقویت برنامه های حضور کودکان و نوجوانان در مساجد مورد بهره برداری  قرار گیرد.

شیرازیان پیشنهاد کرد: پیش از این درس مسجد محله ما که در کتاب فارسی دانش آموزان مقطع ابتدایی تدریس می شود به همت کانون ها عملی در مسجد برای کودکان و نوجوانان آموزش داده و نتایج ارزنده ای داشته است پیشنهاد می شود این موضوع در سال تحصیلی جدید با جدیت و حمایت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم حجت الاسلام قنبری، مسایل اخلاقی و دینی را با زبان کودکانه و اجرای مسابقه به  کودکان و نوجوانان آموزش داد.

گفتنی است، این مراسم با تقدیر از مربیان و دانش آموزان فعال کلاس های اوقات فراغت پایان یافت.

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir