دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنرمندان تلاش کنند هنرمتعالی را گسترش دهند

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها ۰ 4

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی و به نقل از خبرگزاری شبستان؛

حجت الاسلام دکتر ارزانی با تاکید بر اینکه هنرمندان تلاش کنند هنرمتعالی را بسط و گسترش دهند، گفت: هنر متعالی با فطرت و جان انسان‌‌ها ارتباط دارد و از دین نشآت می گیرد

 “حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانیدوشنبه شب در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر که به میزبانی استان خراسان شمالی برگزار شد، به رضایت داوران جشنواره از سطح کمی و کیفی آثار اشاره کرد و گفت: این مهم، مایه مباهات است که اولین دوره جشنواره در سطح مطلوب اجرایی می شود.

 

رییس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، همدلی مردم و مسئولان و همراهی امام جمعه با برنامه های فرهنگی و هنری را یکی از مزیت های مهم استان خواند و از هنرمندان خواست این فرصت را غنیمت شمرده و بهترین بهره را از آنان ببرند.

 

دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تجربه خوب خراسان شمالی در اجرای برنامه های ملی ما را بر آن داشت تا مسئولیت نخستین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر را به این استان واگذار کنیم، ادامه داد: با توجه به خواسته هنرمندان و مسئولان استانی برای دائمی کردن جشنواره در خراسان شمالی قول می دهیم تلاش کنیم عنوانی مشترک با موضوع این جشنواره که تا کنون به ثبت نرسیده را ثبت کرده و شاهد برگزاری دوره های بعدی آن در این استان باشیم.

 

حجت الاسلام ارزانی با تاکید بر اینکه هنر متعالی موید دین است چرا که هنر متعالی با روح، فطرت و جان انسان ارتباط دارد، افزود: دین مقابل هنر نیست بلکه عاشق هنر است و هنر از دین نشآت می‌گیرد ولی بعضا شاهدیم بسیاری از رخدادهای نامتعالی خود را به جای هنر جازده اند.

 

رییس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان کرد: حتی به زعم برخی ها که عمق و فهم درستی از دین ندارند و معتقدند سینماها باید تعطیل شود، اما امام راحل بعد از انقلاب فرمودند: من با سینما و تلویزیون مخالف نیستم بلکه با هنری که تعالی ندارد مخالفم.

 

وی، رسالت هنرمندان و فیلم سازان را خطیر معرفی کرد و خطاب به هنرمندان حاضر گفت: شما با حضور در روستاها و مناطق عشایری و معرفی این قشر از جامعه که معمولا مورد غفلت واقع می شوند، کار فاخری انجام داده اید و باعث شده اید آنها دیده شوند.


حجت الاسلام ارزانی در پایان سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دوستان ابلاغ کرد و گفت: اگرچه اعتبارات وزارت ارشاد محدود است اما تلاش داریم همان را هم با عدالت در بین جوامع شهری و روستایی توزیع کنیم.

 

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر که در مجتمع گلشن برگزار شده بود با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف پایان یافت.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir