تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم کوتاه، خواسته همه هنرمندان است

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، عمومی ۰ 7

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری شبستان؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، بر تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر در استان و در راستای نزدیک شدن به اهداف جشنواره تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم، خواسته همه هنرمندان و هیئت داوران است.

“حسین فرخنده” در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر که دوشنبه شب در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برگزار شد، گفت: ۲۵۱ اثر از ۱۶۹ هنرمند سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره واصل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه پس از داوری اولیه هیئت انتخاب، ۷۱ اثر در چهار بخش مستند، پویانمایی، انیمیشن و داستانی انتخاب شد، افزود: آثار منتخب به مدت سه روز از چهاردهم تا شانزدهم تیرماه در سینما گلشن بجنورد اکران شد.

 

فرخنده با بیان اینکه این جشنواره برای نزدیک شدن به اهداف خود نیازمند ثبات و استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره در خراسان شمالی است، گفت: با توجه به اینکه جمعیت قابل توجه استان روستایی است و همچنین وجود اقوام مختلف و تأکید هیئت داوران و اساتید برجسته، تقاضا داریم میزبانی دائمی این جشنواره با تایید و هماهنگی دبیرخانه دفتر روستا و عشایر وزارت کشور  به ما اختصاص یابد و در سال‌های آتی این جشنواره را با کیفیت بهتر و تولیدات بیشتر فیلم در حوزه روستا و عشایر برگزار کنیم.

 

فرهاد مهران فر، یکی از داوران حاضر در در جشنواره هم اظهار داشت: این استان ظرفیت های خوب و بالقوه ای در حوزه روستایی و عشایری دارد که می تواند  زمینه ای خوبی برای جشنواره باشد.

وی ابراز امیدواری کرد این جشنواره آخر نباشد و پایلوتی برای تعامل و همدلی بیشتر اقوام ایران باشد تا بدین وسیله بتوان هویت ملی را به درستی حفظ کرد و متذکر شد: بی شک اگر همه اقوام ایران به درستی در کنار هم قرار گیرند می توانند باعث پاسداری از هویت ملی ما شده و آداب و رسوم گذشته را ماندگار کنند.

 

گفتنی است؛ آیین اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در خراسان شمالی شامگاه ١٧ تیرماه با معرفی و تجلیل از نفرات برتر در بخش های مستند، داستانی، پویا نمایی و ١٠٠ ثانیه ای در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان داد.

 

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir