به مناسبت اعیاد شعبانیه صورت گرفت؛

بازدید نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از کانون های مساجد شهر بجنورد

اخبار، اخبار ویژه ۰ 10

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با حضوردرمحل تعدادی از کانونهای مساجد شهر بجنورد به مناسبت اعیاد شعبانیه در روند اقدامات انجام شده در این کانون ها قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه شهر بجنورد با حضور در مساجد سید الشهدا(علیه السلام)، امام سجاد (علیه السلام)، مسجد امام خمینی (ره)، انقلاب، حاج صفایی و نیز حسینیه ابوالفضلی های شهر بجنورد، ضمن حضور در مراسم جشن اعیاد شعبانیه این مساجد، در جریان روند فعالیت کانون های مستقر در آن قرار گرفت.

 

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به ایام ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) گفت: ما باید درس دینداری، ولایتمداری و شجاعت را از حضرت عباس (ع) بیاموزیم.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه دو ویژگی اخلاق و همت، امام حسین علیه السلام را در رسیدن به اهداف خود موفق کرد، افزود: اگر همه انسان ها به این دو مقوله توجه نشان دهند، به تعالی کرامت و عزت می رسند.

وی  به حدیثی از امام حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: اگر اخلاق خوب و همت والا در جامعه دینی پیاده شود، آن جامعه به تعالی می رسد.

وی ولایتمداری، را درس بعدی اعلام کرد که باید بیاموزیم و با بیان اینکه دینداری بدون ولایتمداری نتیجه ندارد، افزود: باید پای رهبری بایستیم البته عملی نه در شعار و همچنین درس علمداری و پرچمداری را به دیگران بیاموزیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی  با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در تبلور فرهنگ و هنر ارزشمند و اثر گذار این نکته را گوشزد کرد و افزود: هر هنری که بتواند همت ها را برانگیزد و تحول درونی در انسان ها ایجاد کند و انسان را از رذائل به فضائل برساند، پیروز میدان است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در تکمیل این نکته اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به هنرمندان گفته اند: با همت های بلند و با نگاه جهانی برای صدور ارزش های دینی و انقلابی تلاش کنید و غیرت دینی را در کنار همت دینی حفظ و تقویت کنید.

وی همچنین در بخشی دیگر به اهمیت برنامه ها و اعیاد شعبانیه اشاره کرد و با توصیه به فعالان کانون ها گفت:  باید مقوله انتظار را از خانه ها و حسینیه ها به کف خیابان آورد لذا همه تلاش کنند جشن نیمه شعبان با جمعیت بیشتر و هماهنگ برگزار شود.

هاشم شیرازیان، مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  در حین بازدید از فعالیت های این کانون ها ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از فعالیت ۳۷۲ باباکانون در استان خبر داد و آموزش تخصصی و انگیزه بخشی  مدیران کانون ها و رابطان و اعضای فعال را اولویت کاری سال ۹۸ نام برد.

 وی اجرای طرح تعیین سنجش سطح فعالیت های کانون در نقاط مختلف استان  در قالب بازدیدهای آموزشی  و هدفمند  و نیز برگزاری دوره های آموزشی را از اهم برنامه های این ستاد استانی معرفی کرد.

 

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir