نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

کانون های مساجد قلب تپنده و مرکز اصلی گسترش دین در بین نونهالان و جوانان است

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 19

 

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه کانون های مساجد قلب فرهنگی و مرکز اصلی گسترش دین در بین نونهالان و جوانان است، گفت: باید کانون های فرهنگی هنری مساجد، همیشه در پیشانی کار مساجد دیده شوند.

 

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز (۱۸ اسفند) در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد که در محل دفتر وی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن این روز، گفت: در گام دوم انقلاب باید کارهایمان را بازنگری کرده و با استفاده از تجربیات گذشته، آینده بهتری را بسازیم.

 

وی با بیان اینکه فردسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، جان مایه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب است، افزود: کانون های مساجد هسته اول این سه حلقه را تشکیل می دهد.

 

آیت الله یعقوبی با اشاره به اینکه فردسازی از دل مساجد و توسط کانون های مساجد شروع می شود، اظهارداشت: کانون های مساجد در واقع قلب فرهنگی و مرکز اصلی گسترش دین در بین نونهالان و جوانان است.

 

امام جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه منیت ها باید در مساجد حذف شود و همه ما شویم، خاطرنشان کرد: به گفته رهبر معظم انقلاب نباید کانون های فرهنگی مساجد فراموش شود.

 

آیت الله یعقوبی بیان داشت: باید کانون های فرهنگی و هنری مساجد، همیشه در پیشانی کار مساجد دیده شوند.

 

وی فلسفه وجودی کانون های مساجد را تأثیرگذاری آن ها دانست و افزود: باید این امر به گونه ای باشد که بعد از برگشت از مسجد تحول روحی و تکامل فکری پیدا کرده باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: هنر و ابزار هنر در کانون های مساجد حرف اول را می زند و باید در قالب هنر بچه ها را به دین و ارزش های انقلاب جذب کنیم.

 

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: باید در کانون های مساجد از کارهای سطحی پرهیز کرد و با طرح های بزرگ، زیر ساخت های فکری بچه ها را تقویت کرد.

 

وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا باورها، اعتقادات و اخلاق اسلامی در جامعه سایش پیدا کند، اظهارداشت: کانون های مساجد باید از این خطر پیشگیری کنند.

 

آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: کانون های مساجد باید هم رویش های انقلاب را صیانت کند و هم رویش های جدیدی را به وجود آورد و قانع به وضع موجود نباشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: کانون های مساجد باید استعدادهای ناشناخته را کشف کند و هر کسی را به واسطه استعدادش پرورش دهد.

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir