مدیر کانون فرهنگی و هنری علقمه فاروج: 

کانون فرهنگی علقمه فاروج، نیازمند حمایت مسئولان جهت اجرای طرح های اقتصادی است

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 5

لینک خبر در خبرگزاری شبستان:

http://shabestan.ir/detail/News/767082

رضا عرفانی نژاد، مدیرکانون فرهنگی هنری علقمه مسجد جامع روستای رستم آباد از توابع شهرستان فاروج در این باره گفت:  با بیان اینکه این روستا ظرفیت انجام فعالیت های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی برای افراد به ویژه بانوان هنرمند را دارد، گفت: برای اجرایی شدن این طرح ها نیازمند توجه و حمایت مالی مسئولان برای اجرایی شدن است.

وی افزود: بانوان بسیاری در این روستا هستند که آموزش های لازم قالیبافی و بافت تابلو فرش را دیده اند، اما به دلیل نبود بودجه کافی نمی توانند کارآفرینی کنند.

عرفانی نژاد اظهارداشت: در حال حاضر با جمع آوری کمک های مردمی و کمک از سوی کانون توانسته ایم سه دار قالیبافی برای سه تن از بانوان هنرمند این روستا که عضو این کانون فرهنگی و هنری هستند تهیه و  اشتغالزایی کنیم.

مدیرکانون فرهنگی و هنری علقمه مسجد جامع روستای رستم آباد فاروج بیان داشت: اگر حمایت مالی از سوی کانون صورت بگیرد، می توان بانوان بیشتری و همچنین جوانان را به سوی این کار جذب کرد.

عرفانی نژاد برگزاری کلاس های قرآن و معارف دینی در طی تابستان و ایام ماه مبارک رمضان را از دیگر برنامه های فرهنگی و مذهبی این کانون عنوان کرد و افزود: خوشبختانه استقبال خوبی از سوی اهالی روستا به ویژه جوانان و نوجوانان می شود.

وی، برگزاری کلاس ها و فعالیت های ورزشی در کنار فعالیت های قرآنی و فرهنگی و مذهبی را برای جوانان امری لازم دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه در امر ورزشی هنوز نتوانسته ایم نیازهای جوانان روستا را تأمین کنیم.

عرفانی نژاد با بیان اینکه این کانون نیامند حمایت مالی در خصوص تأمین لوازم و وسایل ورزشی است، اضافه کرد: از دو سال پیش به دبیرخانه کانون های مساجد استان نامه نگاری برای این امر صورت گرفته که هنوز محقق نشده است.

مدیرکانون فرهنگی و هنری علقمه مسجد جامع روستای رستم آباد فاروج، اجرای طرح فرهنگی با نام “منتظران موعود” را از شاخص ترین برنامه های این کانون برشمرد و افزود: جلسات مختلفی با موضوع مهدویت با حضور مردم روستا در محل مسجد در راستای ارتقاء سطح بینش معنوی آنان برگزار شده است.

عرفانی نژاد برگزاری طرح کتابخوانی و برنامه های مختلف فرهنگی و دینی به مناسبت های ویژه را از دیگر فعالیت های صورت گرفته از سوی این کانون عنوان کرد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir