جمعه 26 بهمن ماه؛

رقابت اعضای کانون های مساجد خراسان شمالی در جشنواره قرآنی «مدهامتان» برگزار شد

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 24

اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در مرحله استانی سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور ۴۵۹ شرکت کننده رقابلت کردند.

 

به گزارش ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

«هاشم شیرازیان»، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، در آیین افتتاحیه این جشنواره که امروز (جمعه ۲۶ بهمن) در محل مدرسه قرآنی مشکات بجنورد برگزار شد، گفت:سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با هدف کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی، ایجاد رقابت سالم، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به فعالیت های قرآنی اجرایی شده است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال قرآنی، ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان در مسابقات سازمان اوقاف و امو رخیریه و سایر مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم، استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخش فعالیت های قرآنی در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشورو آشنایی بیش از پیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را از دیگر اهداف برگزاری  جشنواره معرفی کرد.

 

شیرازیان اظهار امیدواری کرد با شناسایی نیروهای مستعد قرآنی، فعالیت قرآنی مساجد همچون طرح تلاوت نور، تفسیر همراه و سایر فعالیت های این بخش با قوت پیگیری شود و شرکت کنندگان در این جشنواره به عنوان رابطان قرآنی در مساجد و کانون ها فعالیت مستمر داشته باشند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی اظهارداشت: مراسم اختتامیه این جشنواره همراه با معرفی برگزیدگان رشته های مختلف، اسفندماه با حضور نماینده ستاد عالی کانون های مساجد در بجنورد برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ این جشنواره با رقابت ۴۵۹ شرکت کننده خواهر و برادردر دو مقطع سنی ۷ تا ۱۶ سال در ۶ رشته ترتیل، حفظ جز ۳۰، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز  و رده سنی ۱۶ تا ۳۰ در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل برگزار می شود.

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir