به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

دو روستای خراسان شمالی در لیست ۲۰ روستای راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 19

 

دو روستای ارکان و زوارم در لیست ۲۰ روستای راه‌یافته به مرحله نهایی پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب قرار گرفتند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالیدر این باره  گفت: در پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، هزارو ۴۰۶ روستا و آبادی عشایری از تمامی استان های کشور موفق به ارسال آثار خود به دبیرخانه مرکزی این جشنواره شدند که داوری این جشنواره در چهار مرحله صورت گرفت و ۴۳ روستا به مرحله نیمه نهایی داوری این جشنواره راه یافتند و پس از داوری این مرحله  هئیت داروان ۲۰ روستا را برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند که اسامی دو روستای ارکان از توابع بجنورد و زوارم از توابع شیروان در این لیست به چشم می خورد.

 

وی افزود: پس از داوری نهایی در آئین اختتامیه این جشنواره که چهارم اسفندماه در تهران برگزار می شود، ۱۰ روستا به عنوان روستای برگزیده و ۱۰ روستا به عنوان روستاهای تقدیری انتخاب خواهند شد.  

 

شیرازیان بیان کرد: همچنین از سوی هئیت داوران این جشنواره یک روستا از روستاهای برگزیده ادوار قبل این جشنواره به عنوان برگزیده استمرار (برگزیده برگزیدگان) انتخاب می شود.

 

گفتنی است؛ ۸۷  طرح از ۲۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان به دبیرخانه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شده بود.

 

لازم به ذکر است؛ طرح های ارسالی کانون های فرهنگی و هنری چهارده معصوم روستای قلعه خان مانه و سملقان در دومین دوره جشنواره، روستای طبر در سومین دوره و کانون شهدای اسفیدان روستای اسفیدان بجنورد و معراج السعاده روستای بزنج اسفراین در چهارمین دوره این جشنواره در لیست ۱۰ برگزیده کشوری قرار گرفتند که کانون شهدای اسفیدان منتخب برگزیده ها معرفی شد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir