درآخرین  شب از ایام دهه فجر،

مسجد چهارده معصوم (علیهم السلام) بجنورد میزبان «۱۰شب، ۴۰ مسجد» شد

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 35

مراسم پایانی «۱۰شب، ۴۰ مسجد» به همت فعالان کانون فرهنگی هنری شهید همت بجنورد در مسجد چهارده معصوم (علیهم السلام) بجنورد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

حجت الاسلام و المسلمین  محمد افشین فر، قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی در شامگاه ۲۲ بهمن، به عنوان سخنران مراسم پایانی «۱۰شب، ۴۰ مسجد» که در مسجد چهارده معصوم (علیهم السلام) و به همت فعالان کانون فرهنگی هنری «شهید همت» برگزار شد، با گرامیداشت  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این انقلاب را ثمره نقش مسجد و مجاهدت تربیت شدگان مسجد عنوان کرد.

وی با عنوان اینکه باید قدر آنچه داریم بدانیم و برای نداشته ها بیشتر تلاش کنیم، گفت: اینکه برخی می پرسند  این انقلاب برای ما چه کرده، این منطق انحرافی است  باید بپرسیم که ما برای انقلاب چه کرده ایم، اینکه  برخی نخبگان  به بهانه بهره مندی از امکانات بیشتر این کشور را ترک می کنند هنر نیست، هنر آن است که بمانیم و قدر آنچه داریم بدانیم و برای توسعه انقلاب بکوشیم.

وی تاکید کرد: البته مسئولان باید قدر نخبگان را بدانند.

حجت الاسلام افشین فر، در ادامه مطلب فوق شخصیت ارزشمند پروفسور حسابی را به عنوان مصداق نخبه ای که ایستاد و جامعه خود را آباد کرد، نام برد.

وی در بخشی دیگر و در تکمیل سخنان خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران رقم خورد تا دست مستضعفان جهان را بگیریم، عدالت برپا شود و زمینه ظهور فراهم گردد، نه اینکه بیشتر بخواهیم و دنبال رفاه مادی باشیم.

حجت الاسلام صفری، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بجنورد نیز در این مراسم ضمن پاسخگویی به مشکلات مردم آن منطقه در خصوص طرح توسعه حریم بقعه متبرکه سلطان سید عباس بن موسی بن جعفر (علیه السلام) گفت: اولویت اجرای این طرح هم اکنون ضلع غربی امامزاده است در این باره نیز موارد کارشناسی و تعیین قیمت شده  و برای صدور مجوز به سازمان مرکزی  ارسال شده است اما تاکنون مجوزی در این باره صادر نشده است.

مجید اکبرپور، مدیر کانون فرهنگی هنری شهید همت بجنورد نیز در این مراسم به عنوان نماینده مردم منطقه مشکلات را عنوان کرد.

وی افزود: تا زمانی که این مجوز به دست ما نرسد، اقدامی صورت نمی گیرد.

در این مراسم کارگاه آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مبارزه با مصرف مواد مخدر برگزار شد که امان الله فیروزه، معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان  خراسان شمالی به عنوان استاد کارگاه موضوع ها و عناوین قابل بحث و ارائه در این خصوص توضیح داد.

 

اجرای تاتر«فریاد خاموش»  توسط هنرمندان عضو کانون فرهنگی هنری  مساجد استان و ترسیم صحنه های از زندگی ایثارگران دفاع مقدس و نیز اجرای گروه سرود از اهم برنامه های این مراسم می توان نام برد.

این  مراسم با دیدار از دو خانواده شهیدان بزرگوار«علی کرفی» و «احسان حسن سویی» از شهدای والا مقام  هشت سال دفاع مقدس پایان یافت.

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir