همزمان با ایام دهه فجر؛

مراسم «۱۰ شب، ۴۰ مسجد» با حضور مردم و مسئولان در بجنورد برگزار شد

 

 

مراسم «۱۰ شب، ۴۰ مسجد» با حضور مردم و مسئولان در شهرستان بجنورد شب گذشته همزمان با آغاز ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

شب گذشته مراسم «۱۰ شب، ۴۰ مسجد» در مسجد امام خمینی (ره) یکی از ۱۰ مسجد  چهل گانه که برگزاری آن بر عهده ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی است، با حضور مردم  و مسئولان همزمان با آغاز ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

 

حجت السلام رضا نوری، امام جمعه موقت بجنورد در این مراسم که با مشارکت نمایندگی آستان قدس رضوی  در استان برگزار شد، ضمن تبریک و گرامیداشت ایام دهه فجر پیروزی، توسعه فکری و فرهنگی را ویژگی انقلاب اسلامی نام برد.

 

وی در ادامه افزایش مراکز علمی و آمار دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، راه اندازی تشکل های دینی و توسعه حوزه های علمیه، راه اندازی مراکز علمی و تحقیقی تخصصی را از مصادیق ارزشمند و  دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد.

 

اکبرزاده، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی هم در ادامه این مراسم، انقلاب اسلامی ایران را جهت گیری دینی و حرکت به سمت مردم سالاری دینی و توجه به آرای مردم تعریف کرد و ضمن مورد توجه قرار دادن نماز گزاران به اهمیت دستاوردهای نظام اسلامی گفت: پس از انقلاب اسلامی استعدادها آشکار شد و در همه شاخص ها ما شاهد رشد چشمگیری بودیم.

 

وی افزود: به زانو درآوردن آمریکا و استکبار جهانی و آزادی به معنی حقیقی کلمه از نتایج روحیه بسیجی و رهبری انقلابی بود که دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

 

اکبرزاده در ادامه اهم فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اجرای آستان قدس رضوی در استان در راستای ارتقاء فرهنگی و محرومیت زدایی را طی گزارشی برای نمازگزاران ارائه کرد.

 

این مراسم با حضور در منزل شهید غلامعلی یزدی، از شهدای غیور دفاع مقدس و دیدار با خانواده آن شهید والامقام پایان یافت.

 

گفتنی است، امشب و در ادامه برگزاری مراسم مساجد ۱۰ گانه که اجرای آن به عهده ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی است؛ مسجد صاحب الزمان (عج) روستای گریوان از توابع شهرستان بجنورد میزبان برنامه «۱۰شب ، ۴۰ مسجد » است.

 

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir