با پایان مهلت ثبت نام در خراسان شمالی؛

بیش از ۴۰۰ فعال قرآنی در سیزدهمین  دوره مسابقات  قرآنی مدهآمتان  ثبت نام کردند

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، عمومی ۰ 15

 

 

۴۵۹ حافظ، قاری، مؤذن و نیز هنرمند قرآنی نوجوان برای شرکت درمرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهآمتان خراسان شمالی  اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر گفت: ۴۵۹ تن از قاریان، حافظان، مؤذنین و هنرمندان نوجوان و جوان عضو کانون های مساجد استان در این جشنواره ثبت نام کردند.

وی افزود: از این میان۲۹۳ تن در گروه برادران و ۱۶۶ نفر نیز در رشته های مربوط به مسابقات خواهران ثبت نام کردند.

شیرازیان،  در خصوص  آمار شرکت کنندگان در رشته های مختلف این دوره از مسابقات از میان آمار نهایی اعلام شده نیز گفت: ۱۱۳ نفر در رشته حفظ جزء ۳۰، ۱۱۵ کودک و نوجوان در رشته نقاشی آیات و در رشته های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و قرائت تقلیدی اذکار نماز به ترتیب ۷۵، ۴۹ و ۲۳ نفر شرکت کردند.

وی همچنین شرکت کنندگان در رشته حفظ کل قرآن کریم  را ۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۷ موذن  نوجوان   در رشته اذان  و نیز ۴ نفر هم در رشته صحت اذکار نمازبه رقابت می پردازند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  به زمان برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان در این استان اشاره کرد و زمان آن را  نیمه دوم بهمن ماه اعلام کرد.

وی در تکمیل این خبر اضافه کرد: مرحله کشوری این مسابقات اردیبهشت ماه ۹۸ در مشهد مقدس برگزار می شود.

گفتنی است، سیزدهمین دوره  مسابقات قرآنی مدهآمتان در رده سنی ۱۶ تا‌ ۳۰ سال در دو بخش خواهران و برادران، در دو رشته «قرائت تحقیق» و «حفظ کل» و رده سنی هفت تا ۱۶ سال در ۶ رشته «قرائت ترتیل»، «حفظ جزء ۳۰»، «نقاشی آیات»، «قرائت تقلیدی»، «اذان» و «قرائت نماز» برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir