ارسال ۸۷ طرح کانون های فرهنگی و هنری به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 26

 

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از ارسال ۸۷ طرح کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان به پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛


هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالیدر این باره گفت: ۸۷ طرح از ۲۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان به دبیرخانه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شد.

 

وی با بیان اینکه پیش از این زمان ارسال آثار تا نیمه دی ماه اعلام شده بود که بر این اساس ۷۵ طرح از کانون های مساجد به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، افزود: با تمدید این مهلت تا پایان دی ماه، تعداد طرح های دریافتی به ۸۷ طرح افزایش یافت.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه این جشنواره برنامه‌ای است که هر ساله با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود، افزود: بر این اساس هر سال ۱۰ روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.

 

شیرازیان افزود: کانون های فرهنگی و هنری روستایی در طرح های ارسالی، ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستای خود، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کرده اند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، اعلام کرد: پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی ۱۰ روستای برگزیده این جشنواره، اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 

گفتنی است؛ طرح های ارسالی کانون های فرهنگی و هنری چهارده معصوم روستای قلعه خان مانه و سملقان در دومین دوره جشنواره، روستای طبر در سومین دوره و کانون شهدای اسفیدان روستای اسفیدان بجنورد و معراج السعاده روستای بزنج اسفراین در چهارمین دوره این جشنواره در لیست ۱۰ برگزیده کشوری قرار گرفتند.

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir