با حضور خبرنگاران افتخاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد؛

طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» در خراسان شمالی اجرایی شد

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 15

 

 

نخستین دوره آموزشی طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» ویژه خبرنگاران افتخاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

 

امروز (۳۰ دی) در دوره آموزشی طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» ویژه کانون های فرهنگی و هنری مساجد که در محل این دبیرخانه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، گفت: باید تلاش کنیم سبک زندگی آن حضرت را در زندگی خود پیاده کنیم.

 

وی افزود: خبرگزاری شبستان در کنار فعالیت های کانون های مساجد راه اندازی شد تا بازتاب فعالیت های حوزه مساجد در جامعه نمود بیشتری داشته باشد.

شیرازیان با اشاره به سفر با برکت مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، اظهارداشت: این خبرگزاری در بحث حوزه اطلاع رسانی سفر رهبری به استان، اطلاع رسانی شایسته ای داشت.

 

وی افزود: سیاست جدید خبرگزاری شبستان این است که بتوانیم به تعداد کانون هایی که در مساجد سطح استان فعالیت می کنند، یک خبرنگار افتخاری داشته باشیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی بیان داشت: امیدواریم به کمک این خبرنگاران بتوانیم هم مباحث خبری در حوزه های مختلف و هم فعالیت های حوزه مساجد را به خوبی در جامعه اطلاع رسانی کنیم.

 

شیرازیان افزود: به مناسبت چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۴۰ خبرنگار افتخاری از کانون های مساجد، آموزش های لازم را در این دوره آموزشی خواهند دید.

وی انقلاب اسلامی را انقلاب فرهنگی و برخاسته از مسجد خواند و اظهارداشت: هدف اصلی از اجرای این طرح این است که فعالیت های ۴۰ ساله نظام که در دل مساجد صورت گرفته اطلاع رسانی شود.

 

شیرازیان، مردمی ترین پایگاه ها را مساجد دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه تخصصی بیش از یک ربع قرن فعالیت توسط کانون های مساجد صورت گرفته که امیدواریم با وجود خبرنگاران افتخاری مساجد بتوانیم این فعالیت ها را بازتاب دهیم.

 

 

سید حسین قدسی، استاد و پیشکسوت حوزه خبر نیز در ادامه این دوره آموزشی به بیان بخشی از اصول خبرنگاری پرداخت و گفت: خبرنگاری شغل نیست بلکه یک هنر و عشق است.

وی، مسئولیت پذیری، ذوق و هنر، تیزبینی و فروتنی را از جمله شاخص های شخصیتی برشمرد که یک خبرنگار باید داشته باشد.

 

این دوره آموزشی با تدریس  آقایان «قدسی» و «مشیریان» با محوریت خبرنویسی، شخصیت خبرنگار و شبکه های اجتماعی ادامه یافت.

 

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir