مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی:

ارسال ۷۵ طرح کانون های فرهنگی و هنری به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، عمومی ۰ 10

 

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از ارسال ۷۵ طرح کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان به پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در این باره  گفت: ۷۵ طرح از ۲۶ کانون فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان به دبیرخانه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شد.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره برنامه‌ای است که هر ساله با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود، افزود: بر این اساس هر سال ۱۰ روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.

 

شیرازیان افزود: کانون های فرهنگی و هنری روستایی در طرح های ارسالی، ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستای خود، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کرده اند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، اعلام کرد: پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی ۱۰ روستای برگزیده این جشنواره، اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 

گفتنی است؛ طرح های ارسالی کانون های فرهنگی و هنری چهارده معصوم روستای قلعه خان مانه و سملقان در دومین دوره جشنواره، روستای طبر در سومین دوره و کانون شهدای اسفیدان روستای اسفیدان بجنورد و معراج السعاده روستای بزنج اسفراین در چهارمین دوره این جشنواره در لیست ۱۰ برگزیده کشوری قرار گرفتند.

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir