همگام با کانون های مساجد/

ایجاد ایستگاه مکبران نماز در کانون فرهنگی و هنری امام رضا (ع) بجنورد

به گزارش خبرگزاری شبستان  خراسان شمالی:

کانون های فرهنگی و هنری مساجد بستری برای جذب و هدایت جوانان به برنامه های معنوی و دینی است، کانون فرهنگی و هنری امام رضا(ع) بجنورد با ایجاد ایستگاه مکبران نماز، بسترساز جذب جوانان زیادی به فعالیت های مسجدی شده است.

کانون های فرهنگی و هنری مساجد با هدف انجام فعالیت‌های فوق‌العاده فرهنگی و هنری و جذب جوانان به مسجد در دل مساجد راه اندازی و تشکیل شده، کانون فرهنگی و هنری امام رضا(ع) یکی از این کانون هاست که در محل مسجد امام رضا(ع) شهرستان بجنورد در سال ۱۳۹۰ تأسیس شده است. در گفت و گویی کوتاه با مدیر کانون فرهنگی و هنری امام رضا(ع) بجنورد به بیان فعالیت های صورت گرفته این کانون در طول سال می پردازیم.

خودتان را معرفی کنید و از سابقه فعالیتتان را بگویید.

علی حیدری هستم، کارمند دادگستری شهرستان بجنورد، به مدت ۷ سال است که در کانون امام رضا(ع) بجنورد به عنوان مسئول کانون مشغول به فعالیت هستم.

 

مهم ترین طرح ها و برنامه هایی که تا به حال در این کانون اجرایی شده را بیان کنید.

ایجاد کتابخانه با اکثریت کتاب های تخصصی و مرجع، ایجاد ایستگاه مکبران و سازماندهی افراد، برگزاری کلاس های تابستانی برای دختران، برگزاری کلاس های آموزشی اذان، تجوید، قرائت و مکبری، برگزاری کرسی تلاوت نور، برگزاری مراسم مختلف مذهبی (عزاداری و اعیاد) نصب بنر و تزئینات داخل مسجد، قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) در چهارشنبه های هر هفته از جمله مهم ترین فعالیت های انجام شده از سوی این کانون است

چه فعالیت هایی در خصوص مسجد و چگونگی جذب نوجوانان و جوانان به مسجد از سوی این کانون صورت گرفته است؟

با برگزاری برنامه های مختلف و سپردن مسئولیت به جوانان و نوجوانان و تشویق آن ها در این مسیر تلاش شده تا جذب بیشتری صورت بگیرد که خوشبختانه قشر جوان با روحیه بالا جهت فعالیت در ایستگاه مکبران و در زمینه های تزئین، پذیرایی و توزیع قرآن در مسجد فعالیت مستمر دارند.

 

در حوزه اقتصاد مقاومتی چه طرح هایی را توسط این کانون انجام داده اید؟

در برنامه هایی که جوایزی به افراد شرکت کننده در مسابقات اهدا می شود، تلاش شده کالای ایرانی تهیه و اهدا شود.

موفقیت هایی که کانون و اعضای کانون در این مدت به دست آورده را بیان کنید؟

این کانون با فعالیت های مستمر خود توانسته اعتماد و رضایت نمازگزاران، امام جماعت، هیئت امنا را کسب کند و همچنین به دلیل اینکه مسجد امام رضا(ع) در مسیر جاده و گذرگاه مسافران و گردشگران استانی است، توانسته توجه و رضایت آن ها را نیز بدست آورد.

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir