رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی  خراسان شمالی؛

اعتبارات تجهیز و تعمیر کانون ها را افزایش می دهیم

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 22

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی در نشست صمیمانه با کارکنان دبیرخانه کانون های مساجد این استان در خصوص افزایش اعتبارات تجهیز و تعمیر کانون ها اعلام آمادگی و حمایت کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

حسن پارسی پور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی در این نشست ضمن اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ و توسعه اجتماعی  فعالیت کانون های مساجد را ارزشمند خواند.

وی گفت: نگاه اشتباهی است که در بحث توسعه به موضوع ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی توجه کنیم و پیشرفت در حوزه اجتماعی و فرهنگی را نادیده بگیریم، لازم است بدانیمکه رشد اجتماعی و فرهنگی ارزشمند تر و مهمتر از هر موضوعی است.

پارسی پور اصل کار کانون های فرهنگی هنری در تبیین کارکردهای فرهنگی مسجد را خوب ارزیابی کرد و افزود: همین که تلاش می شود تا فعالیت های جوانان در فضای مسجد صورت گیرد، عملکرد مثبتی است.

 

وی همچنین باعنوان اینکه عملکردهای مثبت اشتیاق برای انجام اقدامات بیشتر را فراهم می کند، با صراحت کفت: تلاش می کنیم تا اعتبارات تجهیز و تعمیر کانون ها افزایش یابد.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد  خراسان شمالی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کانون ها در این استان به افتخارات کسب شده از فعالان آن اشاره کرد و کسب رتبه های برتر جشنواره ملی روستای دوستدار کتاب در سه دوره متوالی، برگزاری موفقیت آمیز جشنواره تاتر جوانان مسجد و نیز همایش ملی اقتصد مقاومتی و مقاوم  سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (علیه السلام) در استان در این باره اعلام کرد.

 

وی همچنین به تصویب اساس نامه کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ رسمی آن از سوی رییس جمهور  اشاره کرد این اتفاق را گامی بزرگ و ارزنده در فعالیت  کانون ها و اثربخشی آن در جهت احیاء کارکردهای فرهنگی مسجد خواند .

شیرازیان همچنین با عنوان اینکه ۵۳ درصد کانون های استان در مساجد مناطق روستایی فعالیت می کنند، از برگزاری جشنواره ملی تاتر و فیلم و فیلم کوتاه روستا و عشایر کشور در این استان خبر داد و در این باره خواستار حمایت استان  برای هرچه بهتر برگزار شدن این  جشنواره شد.

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir