نشست آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های مساجد خراسان شمالی برگزار شد

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 13

 

نشست آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی در خراسان شمالی  برگزار شد.

 

به گزارش  روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در ابتدای این نشست به اهمیت موضوع ترویج فرهنگ مطالعه  و انس با کتاب  اشاره کرد  در این باره ضمن بیان گزیده ای  از بیانات  رهبر معظم  انقلاب  گفت:  باید تلاش  کنیم تا افراد  بیشتری  به سمت  کتاب و کتابخانه ها تشویق شوند.

وی همچنین در ادامه به فعالیت های ارزشمند صورت گرفته درحوزه کتابخانه کانون های مساجد خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: استان خراسان شمالی  توانسته با تلاش  فعالان  کانون ها  در چند دوره متوالی  جزء برگزیدگان  جشنواره  ملی روستاهای دوستدار کتاب  معرفی و از چند روستا در این جشنواره  تقدیر شد.

شیرازیان همچنین  اعلام کرد: در سال  گذشته  یکی از برگزیدگان جشنواره ملی تقدیر از مروجان برتر  کتابخوانی از کتابدار کانون روستای اسفیدان بود  و در سال جاری  نیز ۵ تن از  فعالان   کانون های استان  به مرحله  نهایی راه یافتند.

وی  در بخشی دیگر آماری  از حوزه کتاب  و ک تابخوانی  کانون ها ی مساجد استان ارائه کرد و افزود: ۱۷۳ باب  کتابخانه مخزن دار، ۱۲۰ بابا کتابخانه باز  با فعالیت ۱۱۶ کتابدار  در مساجد  استان فعالیت دارند.

وی در خاتمه به کتابداران حاضر با معرفی  طرح شنبه های  کتابخوانی در مساجد، توصیه کرد: این طرح را با اجرای سیر مطالعاتی و معرفی کتاب های ارزنده برای نمازگذاران نه تنها شنبه  بلکه در روزهای دیگر هفته نیز تداوم دهید.

محسن امیری، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه عظمت هر جامعه و ملتی را از کتابخانه های آن می توان بدست آورد، توسعه فکری و فرهنگی کتابداران را در این باره مهم و اساسی خواند.

ویکه به عنوان یکی از اساتید نشست آموزشی مذکور سخن می گفت، با اشاره به  گسترش فضای مجازی و گرایش عموم به نرم افزارها و اپلیکیشن ها  از کتابداران خواست تا در فراگرفتن مهارت های کتابداری و جذب مخاطب به فرهنگ مطالعه و کتابخانه ها فرصت ها و آسیب های بهره مندی از فضای مجازی را بشناسند و به عنوان مهارت های کتابداری فرا گیرند.

احسان سیدی زاده، از اساتید دانشگاه و یکی از برگزیدگان جشنواره ملی تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی درسال جاری، نیز به عنوان دیگر  مدرس این نشست آموزشی، مهارت ها و راهکارهای جذب افراد و مخاطبان به کتاب و انس با مطالعه را برای کتابداران تشریح کرد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir