در آستانه هفته کتاب و کتاب خوانی؛

پیوند مسجد، مدرسه خانواده در روستای میانزو بجنورد

اخبار، اخبار ویژه، اطلاعیه ها ۰ 57

اجرای طرح پیوند مسجد، مدرسه خانواده به همت کانون فرهنگی هنری شهید مطهری مسجد روستای میانزو بجنورد با برگزاری مراسم افتتاحیه با هدف تبیین فرهنگ مطالعه و انس باکتاب در این روستا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  در این مراسم با حضور فعالان روستای میانزو در محل کتابخانه و کانون فرهنگی هنری شهید مطهری روستای میازو برگزار شد، ضمن تبریک قرار گرفتن در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی از خانواده و فرزندان به عنوان سرمایه های دنیوی و اخروی نام برد.

وی ادر ادامه افزود: همانطور که برای خوراک و پوشاک فرزندان برنامه ریزی وسرمایه گذاری می کنید برای تربیت و تعالی فرزندان و همچنین حضور در مسجد هم لازم است سرمایه  گذاری شود.

وی به اجرای موفقیت آمیز طرح پیوند مسجد، مدرسه و خانواده در طی سالهای گذشته اشاره کرد و همسو کدن آن با اهداف تبییت فرهنگ مطالعه در نقاط مختلف استان را ارزشمند خواند وبه عنوان طرحی الگو برای سایر نقاط استان جهت اجرا معرفی کرد.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: این طرح ۲ بال دارد که شامل طرح آموزشی علمی درسی و تربیتی و اخلاقی  که از ۳ کانال خانواده مسجد و مدرسه دست پیدا  می کند.

رئوف نجفی، مسئول اجرای طرح پیوند مسجد، ودرسه و خانواده در روستای میانزو، نیز در این افتتاحیه برنامه های مدنظر در این رابطه را تشریح کرد و گفت: برنامه های این طرح در طی سه مرحله تا پایان شهریور ۹۸ تدوین شده که مرحله اول همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، مرحله دوم از ابتدای فروردین تا خردادماه ۹۸ و مرحله سوم نیز همزمان با ایام اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان انجام میگیرد.

وی ایجاد انس و الفت با کتاب و تبیین فرهنگ مطالعه در دانش آموزان در فضای مسجد را محور اجرای این طرح اعلام کرد و گفت: برگزاری برنامه های آموزشی، اجرای مسابقات فرهنگی و نیز برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی از اهم موارد درنظر گرفته در این راستا می توان نام برد.

گفتنی است، این افتتاحیه با برگزاری جلسه هماهنگی روستاهای دوستدارکتاب، همراه بود که اهمیت برگزاری جشنواره و نیز ارائه راهکارهایی برای تدوین طرح های کتابخوانی ارزنده و نتیجه بخش در جهت حضور قدرتمند این روستا در جشنواره مذکور با حضور امام جماعت، اعضای شورا، دهیار  و جمعی از  فعالان روستا معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است اجرای گروه سرود، پخش کلیپ، اهداء جوایز به منتخبین قرآن و حضور دانش آموزان در نماز جماعت ظهر و عصر از دیگر برنامه  های این افتتاحیه بود.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir