به مناسبت ایام اربعین حسینی؛ 

پخش مستند نمایشی «سلام بر حسین» از شبکه جهانی جام جم

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 9

 

 

 

مستند نمایشی “سلام بر حسین” که به همت کانون فرهنگی و هنری “چهارده معصوم” روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان تهیه شده، به مناسبت ایام اربعین حسینی از شبکه جهانی جام جم پخش شد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

در آستانه اربعین حسینی، مستند نمایشی «سلام بر حسین» در دو نوبت ۳۰ دقیقه بامداد و ۸ و ۳۰ دقیقه امروز دوشنبه هفتم آبان ماه پخش شد و نوبت سوم پخش آن عصر امروز ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه از شبکه جهانی جام جم خواهد بود.

 

موضوع  فیلم مستند “سلام بر حسین” که در قالب مستند نمایشی تهیه شده به تصویر کشیدن آیین های نمایشی به یادگار مانده از گذشته و معرفی فرهنگ های عزاداری ایام محرم است که به همت کانون فرهنگی و هنری “چهارده معصوم” روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان و دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی  تهیه شده است.

 

این مستند نمایشی ۳۵ دقیقه ای، علاوه بر به تصویر کشیدن آیین های عاشورایی منطقه قلعه خان که قدمت تاریخی دارد، روایتی متفاوت از نمایش تعزیه  و تعزیه خوانان در خراسان شمالیاست.

 

طراح، تهیه کننده و کارگردان این مستند نمایشی “سید محمد باقر سجادپور”، مدیر تصویربرداری “مصطفی جعفری نوزاد”، “سید احمد مصطفوی” مدیر تولید، “مهدی حسین زاده” برنامه ریز و هماهنگی  و “حامد شاکری” منشی صحنه و پشتیبانی این مستند را انجام داده اند.

 

گفتنی است؛ کانون فرهنگی و هنری چهارده معصوم پیش از این هم مستند «سلام بر اسلام» را تولید کرده است.

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir