خراسان شمالی، میزبان جشنواره سراسری فرهنگی و مذهبی مناطق روستایی و عشایری

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی و مذهبی مناطق روستایی و عشایری به میزبانی خراسان شمالی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: جشنواره سراسری فرهنگی و مذهبی مناطق روستایی و عشایری با موضوع فرهنگ، آداب و سنن بومی محلی روستایی و عشایری و با محوریت کارکرد مسجد، شعار سال و اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، اسفندماه سال جاری به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

 

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تبیین جایگاه روستاییان و عشایر در تولید و اشتغال پایدار، تبیین نقش روستاییان و عشایر در ترویج ارزش های اسلامی و اخلاقی و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مناطق مختلف روستایی معرفی کرد و گفت: برگزاری این جشنواره در دو بخش فیلم کوتاه و تئاتر برنامه ریزی شده است.

 

شیرازیان با بیان اینکه فراخوان این جشنواره نیمه دوم آبان ماه سال جاری منتشر و جزئیات تکمیلی در فراخوان اعلام می شود، اظهارداشت: داوری آثار در بهمن ماه و زمان برگزاری اختتامیه، همزمان با سالروز تاسیس کانون های مساجد در هجدهم اسفندماه سال جاری خواهد بود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اشاره به اینکه این جشنواره با همکاری وزارت ارشاد، ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اجرایی می شود، از تصویب اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی این جشنواره خبر داد.

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir