برگزاری نشست هم اندیشی «روستاهای دوستدار کتاب» در روستاها

اخبار، اخبار ویژه، اطلاعیه ها، جشنواره ها، عمومی ۰ 27

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری نشست هماهنگی و هم اندیشی «روستاهای دوستدار کتاب» در روستاها خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: در راستای تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین تشویق روستاها به اجرای برنامه های عمومی و فرهنگی با محوریت کتاب و مطالعه، برگزاری نشست های هم اندیشی و هماهنگی روستاهای دوستدار کتاب در دستور اقدام است.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای امر این جلسات در روستاهایی که ظرفیت و پتانسیل اجرای برنامه های عمومی و فرهنگی را دارند، برنامه ریزی شده است، افزود: تاکنون در روستاهای زوارم شیروان، بام اسفراین و ارکان بجنورد این نشست ها برگزار شده و طی روزهای آتی در روستاهای گریوان، بندیغمور و کُرف هم برگزار می شود.

شیرازیان با اشاره به اینکه در این جلسات از حضور اعضای شورای اسلامی، دهیار، فعالان فرهنگی، مدیرکانون فرهنگی و هنری، امام جماعت و روشنفکران روستا بهره مند می شویم، اظهارداشت: در این جلسات بر مستندسازی فعالیت های فرهنگی و عمومی به ویژه در بخش کتابخوانی و یادواره شهدا، اجرای تعزیه و سایر فعالیت های فرهنگی تأکید می شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه هدف ما اجرای فعالیت های گروهی و جذب مشارکت همه آحاد است تا شاهد اثرگذاری بیشتر فعالیت ها باشیم، افزود: در این جلسات یادآوری می شود اگر روستایی مفاخر فرهنگی و یا علمای شاخص و مطرحی دارد، در قالب طرح و ایده نو این افراد را معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از روستاها در طرح های خود اقدام به تشکیل دبیرخانه دائمی «روستای دوستدار کتاب» کرده و یا میادین و کوچه ها را مزین به نام کتاب و یا مفاخر فرهنگی خود کرده اند، از آنان می خواهیم طرح های خود را در بین سایر روستاهای همجوار هم تعمیم داده و به این شکل در ترویج فعالیت های فرهنگی سهیم شوند.

 

شیرازیان با اشاره به برگزاری آئین اختتامیه جشنواره استانی «روستاهای دوستدار کتاب» در ۲۴ آبان ماه، اظهارداشت: روستاهای علاقه مند به شرکت در این جشنواره تا ۱۵ آبان ماه فرصت دارند طرح ها، ایده ها و مستندات خود را در حوزه فعالیت های فرهنگی، عمومی و کتابخوانی به دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی ارسال کنند

وی گفت: در مراسم اختتامیه سه روستا و دو شهر برتر که بهترین طرح ها و ایده ها را ارائه کرده باشند، جوایز نفیسی اهدا می شود.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir