ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از رویکردهای اصلی حوزه فرهنگ و هنر

معاون فرهنگی و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یکی از رویکردهای اصلی این اداره کل در استان دانست.

اخبار، اخبار ویژه، جشنواره ها، عمومی ۰ 9

 به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

رضا رضایی، معاون فرهنگی و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در نشست ستاد هماهنگی شهر و روستاهای دوستدار کتاب استان اظهار کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از متولیان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه و توسعه این امر را به عنوان یکی از ضرورت های اساسی در حوزه فرهنگ در دستور کار دارد.

 

وی، حمایت از کتابفروشی ها، حمایت از مولفان و ناشران بومی، اجرای طرح فراگیر کتاب از جمله عیدانه و تابستانه کتاب، توسعه زیرساخت های مطالعه، توزیع کتاب، ساخت کتابخانه در روستاها و شهرها، برگزاری نمایشگاه های کتاب، معرفی مروجان و پیشکسوتان حوزه نشر و برگزاری کارگاه های آموزشی در قالب باشگاه های کتابخوانی را از اهم اقدامات و فعالیت های انجام شده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف مردم برشمرد.

 

رضایی، همچنین به موفقیت های کسب شده از سوی روستاهای استان در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اشاره و اذعان داشت: سال گذشته روستاهای اسفیدان از توابع بجنورد و بزنج از توابع اسفراین به عنوان یکی از ١٠ روستای برتر از بین هزار و ٣٠٠ روستا برگزیده شدند که یکی از افتخارات بزرگ استان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه است.

 

وی، تشکیل جلسات و نشست های تخصصی را  به منظور ایجاد هماهنگی و بسیج کردن همه ظرفیت ها و توان افزایی را از اهم اهداف در راستای توسعه و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ مطالعه ذکر کرد.

 

سید ابوالفضل هاشمی، مدرس حوزه کتابخوانی هم در ادامه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه افزود: تاکنون ۴٠ روستا در جشنواره چند سال اخیر به عنوان روستاهای برگزیده انتخاب شده اند که از این تعداد چهار روستا مربوط به استان خراسان شمالی است و این امر نشان دهنده فعالیت ها و برنامه های منسجم در امر ترویج فرهنگ مطالعه به شمار می رود.

 

وی تصریح کرد: استان خراسان شمالی با توفیق های کسب کرده در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به عنوان یک قطب در امر ترویج فرهنگ مطالعه به همه معرفی شده است.

 

هاشمی، با بیان اینکه می بایست متناسب با نیاز بومی و محلی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه گام برداریم، افزود: باید در این  راستا به عشایر هم توجه بیش از پیش شود.

 

وی، با بیان اینکه خراسان شمالی شهری فرهنگی است، خاطرنشان کرد: با اجرای فعالیت هایی همچون کتاب وکتابخوانی به معرفی هر چه بیشتر این استان کمک کنیم.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir