با همکاری کانون فرهنگی و هنری معراج السعاده؛

افتتاح و کلنگ زنی طرح های فرهنگی و عمرانی روستای بزنج

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 14

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

طرح های عمرانی و فرهنگی روستای بزنج با همکاری کانون فرهنگی و هنری معراج السعاده طی مراسمی کلنگ زنی و افتتاح شد.

 حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی روز یک شنبه در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، از بهره برداری ۶ باب کتابخانه روستایی تا پایان سال در شهرستان های استان خبر داد.

 

وی با بیان اینکه امسال با افتتاح دو کتابخانه در شهرهای آشخانه و بجنورد، از نظر سرانه فضای فرهنگی به نسبت جمعیت، حائز رتبه نخست کشوری خواهیم شد، وضعیت استان در حوزه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را مطلوب توصیف کرد.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از معروفات تأثیرگذار، توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی است، بر تقویت این معروف و فرهنگ تأکید مضاعف کرد.


وی به توفیق روستای بزنج در کسب عنوان روستای برتر جشنواره ملی دوستدار کتاب از بین هزارو  ۳۰۰روستای کشور اشاره کرد و پیشنهاد داد مسئولان اسفراین میثاق نامه ای را برای ماندگاری نام روستای بزنج به عنوان روستای دوستدار کتاب امضا کنند.

 

جواد نوروزی، فرماندار اسفراین هم در این آئین گفت: با وجود تحریم ها، اما از توسعه عمرانی غفلت نکرده ایم و تلاش می کنیم فعالیت های عمرانی، فرهنگی و اقتصادی به قوت اجرایی شود.

 

هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: سه صدا است که بلافاصله بازتاب پیدا می کند و در آن دنیا منعکس می شود؛ یکی صدای کارخانه که بیانگر کار و تلاش بوده، یکی صدای توپخانه که نشانه امنیت است و دیگری صدای چاپخانه است که نشان دهنده آگاهی و توجه به بینش و فرهنگ جامعه است، لذا خوشحالیم که امروز پروژه های فرهنگی این روستا آغاز می شود.


در این آیین کلنگ ساخت مجموعه فرهنگی چندمنظوره، کتابخانه و بوستان روستای بزنج به زمین زده شد و کارگاه خیاطی این روستا نیز افتتاح شد.

 

 

 

 

پایان 

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir