به همت کانون روستایی چشمه کوثر؛

همایش شیرخوارگان حسینی در روستاهای مرزی خراسان شمالی

 

همایش شیرخوارگان حسینی در روستاهای مرزی خراسان شمالی به همت کانون فرهنگی هنری چشمه کوثر روستای مرزی سخسو انقلاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد  خراسان شمالی؛

 

همزمان با اولین جمعه ماه محرم الحرام  و روز جهانی شهید شیرخواره کربلا حضرت علی اصغر  (علی السلام)همایش شیرخوارگان حسینی در روستاهای مرزی خراسان شمالی به همت کانون فرهنگی هنری چشمه کوثر مسجد روستای مرزی سخسو انقلاب  از توابع شهرستان راز و جرگلان برگزار شد.

این مراسم معنوی با استقبال بیش از ۴۰۰ تن از مادران دلسوخته و عاشق حضرت علی اصغر (علیه السلام)  به اجرادر آمد.

حجت الاسلام مصباح، روحانی مستقر  این روستا با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی و دینی فرزندان، شهدای کربلا را بهترین اسوه تربیتی عنوان کرد  و از تک تک مادران حاضر در مراسم خواست با مطالعه و شناخت بیشتر واقعه کربلا  و شهدای آن، ارزش های فرهنگی تربیتی این نهضت عظیم و انسان های بی همتایش را به کودکان و نوجوانان خود منتقل  و در رفتارو اخلاقشان نهادینه سازند.

گفتنی است برگزاری مسابقه فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان و معرفی و تقدیر بیش از ۴۰ دانش آموز در این مراسم، مداحی و مرثیه خوانی از اهم برنامه هی این مراسم می توان نام برد.

 

پایان

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir