مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: 

توجه به کتاب و مطالعه، سرمایه گذاری برای آینده است

اخبار، اخبار ویژه، عمومی ۰ 30

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه توجه به کتاب یک سرمایه گذاری برای آینده است، گفت: برای داشتن آینده ای درخشان باید بیشتر به مطالعه اهمیت داد چرا که کتاب به انسان آرامش می دهد.

 

نخستین همایش استانی «روستاهای دوستدار کتاب» عصر امروز پنج شنبه پانزدهم شهریور ماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و جمعی از مدیران فعال کانون های فرهنگی و هنری در حوزه کتابخوابی در محل مسجد جامع روستای اسفیدان برگزار شد.

 


حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در این برنامه فرهنگی با بیان اینکه سال گذشته روستای اسفیدان در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب از بین طرح های ارسالی به جشنواره، موفق شد به مرحله نهایی راه یابد، افزود: این روستا توانست از بین ۱۳۶۰ روستای شرکت کننده جزء ۱۰ روستای برتر معرفی شود.

 


وی کسب این رتبه برتر کشوری از سوی روستای اسفیدان را افتخاری بزرگ و سرمایه ارزشمندی دانست که برای رشد و ترقی روستا حائز اهمیت است و گفت: چرا که اهمیت قایل شدن این روستا به موضوع کتاب و کتابخوانی یک سرمایه‌گذاری است که می تواند سرنوشت یک روستا را مشخص و چشم انداز روشنی برای آن ترسیم کند.

 


وی، توجه به مطالعه و کتابخوانی را دو مولفه اساسی در توسعه فرهنگی ذکر کرد  و افزود: رشد و توسعه در صورتی که مطالعه، آگاهی و پژوهش نباشد یک امر محال است.

 

 

فرخنده با اشاره به اینکه توجه به کتاب یک سرمایه گذاری برای آینده است، بیان کرد:  هرچند این حوزه دیر بازده است ولی لازم است برای داشتن آینده ای درخشان، بیشتر به مطالعه و کتابخوانی اهمیت داد چرا که در کنار همه مزیت ها، کتاب به انسان آرامش می دهد.

 


وی، بالاترین کتاب و در راس همه کتب را قرآن کریم معرفی کرد که در دنیا باعث شور و شعف شده و گسترش اسلام را به دنبال داشته و ادامه داد: حتی غربی‌ها هم که به قله های پیشرفت دست یافته و به علم و تکنولوژی رسیده اند از علم و آگاهی مسلمانان بهره گرفته اند.

 


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی همچنین با بیان اینکه روستای اسفیدان خاستگاه عالمان بزرگ و ریشه در تاریخ و پیشینه تاریخی دارد، اظهارداشت: تا کنون هشت باشگاه کتابخوانی با نام عالمان دینی در این روستا تشکیل شده که نام این روستا را پررنگ تر کرده است.

 


وی با تاکید بر اینکه نباید از ریشه‌های فرهنگی خود غفلت کرد، به انتخاب این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری اشاره کرد که نباید از پیوست فرهنگی این روستا غفلت شود.

 


فرخنده با تاکید بر اینکه باید کتابخوانی را از خانواده شروع کنیم، گفت: اگر بخواهیم این روستا هدف گردشگری شود باید از معبر کتاب بگذرد و هرچند استمرار روستای دوستدار کتاب، همچنان مهم و ارزشمند است.

 

.

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir