تأکید مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی،

جهت دهی وقف فرهنگی به سمت ارتقاء فعالیت کانون های فرهنگی هنری

اخبار، اخبار ویژه ۰ 17

 

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با تاکید بر نقش کانونهای فرهنگی هنری مساجد در جهت توسعه فرهنگی، سمت و سو دادن وقوفات برای توسعه فعالیت کانون ها را مهم خواند.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،

حجت الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در نخستین نشستی صمیمانه با کارکنان دبیرخانه کانون های مساجد این استان که با هدف عرض تبریک و نیز تعامل هر بیشتر دونهاد اجرایی صورت پذیرفتبا بیا اینکه یکی از دغدغه های مهم و اساسی ما مباحث فرهنگ و توسعه فرهنگی است کانون های مساجد دراین باره بسیار موثر خواند و اظهار داشت: چرا وقفی در توسعه فعالیت کانون مسجد نداشته باشیم؟

وی همچنین ادامه داد: لازم است وقف فرهنگی، موقوفات  و نذورات را به سمت توسعه فعالیت کانون ها جهت دهی کنیم که امیدواریم این موضوع با تدابیر درست و همدلی و همفکری در نتیجه برنامه ریزی و تصمیمات آگاهانه محقق شود.

وی در ادامه افزود: در این باره  تلاش می کنیم تا فرهنگ وقف و صرف هزینه برخی موقوفات جهت فعالیت کانون ها باب شود، البته برای تحقق آن به کمک رسانه ها نیاز داریم تا در خصوص معرفی وقف های مسجدی در میان آحاد جامعه معرفی و تبلیغ شود.

حجت الاسلام آسوده  دربخشی دیگر تعامل هرچه بیشتر ارکان مسجد را در جهت توسعه فرهنگی مورد توجه قرارداد.

 وی در پایان موضوع فعالیت بانوان در هیئت امناء مساجد را ضروری و مهم خواند و توضیح داد: در این راستا هیچ ممانعت قانونی وجود ندارد و حتی شاهدیم در برخی مساجد بانوان شایسته تر از آقایان فعالیت های ارزشمند و اثرگذاری ارائه داده اند.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان گزارشی از فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ارائه کرد و گفت: ۳۶۲باب کانون فرهنگی هنری  و ۲۱۰  باب کتابخانه در مساجد استان فعال است.

 

وی در ادامه توجه به موضوع فعالیت جوانان در مساجد، باب شدن نذر فرهنگی و جهت بخشی این نذورات به سمت فعالیت کانون ها، همچنین بحث غنی سازی فعالیت های اوقات فراغت در کانون ها با همکاری و تعامل هر چه بیشتردو نهاد  و نیز اعزام روحانیون و مبلغین به پایگاه های اوقات فراغت کانون ها برای ارتقاء فرهنگی پیشنهاد داد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir