ویژگی مردمی بودن کانون های مساجد ارزش های فرهنگ عمومی را ارتقا می دهد

اخبار، عمومی ۰ 29
نشست صمیمانه تنی چند از کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با علی اکبری

نشست صمیمانه تنی چند از کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با علی اکبری، نماینده مردم بجنورد،  مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و  جاجرم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در راستای تقویت فعالیت این کانون ها و احیاء کارکردهای فرهنگی مساجد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

علی اکبری، نماینده مردم بجنورد،  مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این نشست به اهمیت نقش مسجد و فعالان در مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد فضایی کاملا مردمی است و به همین دلیل مردمی بودن اتفاق های ارزشمند و برنامه های تاثیرگذار از دل مساجد  آغاز می شود.

وی تلاش و برنامه ریزی برای گرایش هر چه بیشتر مردم به مسجد را مورد توجه قرار داد و در این باره نقش فعالان کانونهای مساجد را ارزشمند خواند.

اکبری همچنین افزود: فعالان کانون های مساجد با ویژگی ارزنده و ستوده مردمی بودن می توانند فرهنگ و ارزش های فرهنگی را در میان عموم جامعه توسعه دهند و ماندگار کنند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت این کانون ها و نیز تلاش های دبیرخانه کانون های مساجد استان، شنونده دقیق گزارش های ارائه شده از سوی مسئول دبیرخانه و کارشناسان بخش های مختلف حاضر دراین نشست بود و برای حمایت از این تلاش ها  و گسترش برنامه های فرهنگی و آموزشی کانون ها، اعلام آمادگی کرد.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخان کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این دبیرخانه و کانون ها با عنوان اینکه در بحث فرهنگی مذهبی، اقتصاد مقاومتی و معیشتی، اوقات فراغت دانش آموزان و کادرسازی  و کارتشکیلات و شناسایی نخبگان و اساتید و پژوهشگران تلاش های فراوانی شده است،  آموزش و فرهنگسازی ترویج سبک زندگی اسلامی را از وظایف و اولویت های برنامه های اجرا شده نام برد.

 وی در ادمه تصریح کرد: تلاش کردیم در ۳۶۴ کانون فرهنگی هنری مساجد استان  کاهش آسیبهای اجتماعی  با تقویت بارهای دینی و معنوی و انس و الفت با مسجد صورت گیرد.

شیرازیان در این ادامه همچنین با عنوان اینکه ۱۸ اسفند سال جاری مصادف است با گذشت ربع قرن از تاسیس و تلاش کانون های فرهنگی هنری ، خواست تا در صورت امکان، ضمن نگاه ویژه به فعالان این کانون ها  و طراحی و تدوین قانون های حمایتی بیشتر در مجلس، فضای آشنایی و حضور تنی چند از اعضای کانون ها در ساختمان مجلس شورای اسلامی و بازدید از نهاد های وابسته آموزشی و موزه  آن فراهم شود که این موضوع با استقبال  و اعلام آمادگی علی اکبری، نماینده مجلس رو به رو شد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir