افزایش مشارکت کانون های فرهنگی و هنری در ارائه طرح‌های پدافند غیرعامل

اخبار، عمومی ۰ 31
مدیرکل دفترپدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی

نشست تنی چند از کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با مدیرکل دفترپدافند غیرعامل استانداری این استان  در راستای تقویت فعالیت این کانون ها و احیاء کارکردهای فرهنگی مساجد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

علی ثروتی، مدیرکل دفترپدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی  در این نشست  با عنوان اینکه بر اساس سیاست های کلی  مجموعه اقدامات غیر مسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب ‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی  و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود را می توان به عنوان پدافند غیرعامل معرفی کرد و گفت: وظیفه ما در واقع حفاظت از زیرساخت های امنیتی است و در این باره آموزش فرهنگی را نیز در برنامه داریم.

وی با اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های فرهنگی آموزشی ارائه شده از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد به ویژه در نقاط مرزی استان، خواست تا این طرح ها به صورت مکتوب  و جامع به این دفتر ارائه تا ضمن بررسی، از آندسته  ایده هایی که همسو با وظایف  و اولویت های  دفتر پدافند غیر عامل است , ارتقاء این  موضوع  در استان را سبب می شود، حمایت شود.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخان کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این دبیرخانه و کانون ها با عنوان اینکه در بحث فرهنگی مذهبی، اقتصاد مقاومتی و معیشتی، اوقات فراغت دانش آموزان و کادرسازی  و کارتشکیلات و شناسایی نخبگان و اساتید و پژوهشگران تلاش های فراوانی شده است،  آموزش و فرهنگسازی ترویج سبک زندگی اسلامی را از وظایف و اولویت های برنامه های اجرا شده نام برد.

 وی در ادمه تصریح کرد: تلاش کردیم در ۳۶۴ کانون فرهنگی هنری مساجد استان  کاهش آسیبهای اجتماعی  با تقویت بارهای دینی و معنوی و انس و الفت با مسجد صورت گیرد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir