اعلام حمایت دفتر امور روستایی و شوراها از فعالیت کانونها و کتابخانه های مساجد روستایی

اخبار ۰ 26
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها  استانداری

نشست کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها  استانداری این استان  در راستای تقویت فعالیت این کانون ها و احیاء کارکردهای فرهنگی مساجد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،  

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها  استانداری این استان  در نشستی با کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان، به اهمیت فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در امر کتاب و کتابخوانی و  رونق ارزش های فرهنگی با محوریت مسجد در مناطق روستایی و محروم استان اشاره کرد و آن را بسیار ارزشمند خواند.

وی با مطرح ساختن این سوال که چطور ممکن است یک فرد بدون چشم داشت  و توقعی به عنوان مدیر کانون سالها در مسجد خدمت کند و حتی بارها و بارها از هزینه های  شخصی کمبود  برنامه های اجرایی را جبران کند، دغدغه های فرهنگی اعضاء این کانون ها را ستود و از آن به عنوان ارزش فرهنگی و امتیاز نام برد.

وی از کارکنان دبیرخانه مساجد حاضر در این نشست خواست تا با برگزاری جلسه ای هماهنگ، مسایل و مشکلات کانون های روستایی به ویژه کتابخانه های این کانون ها مورد بررسی قرار گیرد تا در خصوص رفع هریک، تفاهم نامه های همکاری و راهکار های حمایتی ارائه شود.

هاشم شیرازیان،  مسئول دبیرخان کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این دبیرخانه و کانون ها با عنوان اینکه در بحث فرهنگی مذهبی، اقتصاد مقاومتی و معیشتی، اوقات فراغت دانش آموزان و کادرسازی  و کارتشکیلات و شناسایی نخبگان و اساتید و پژوهشگران تلاش های فراوانی شده است،  آموزش و فرهنگسازی ترویج سبک زندگی اسلامی را از وظایف و اولویت های برنامه های اجرا شده نام برد.

 وی در ادمه تصریح کرد: تلاش کردیم در ۳۶۴ کانون فرهنگی هنری مساجد استان  کاهش آسیبهای اجتماعی  با تقویت بارهای دینی و معنوی و انس و الفت با مسجد صورت گیرد.

وی همچنین تبیین اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و معرفی روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان، طبر از توابع شهرستان جاجرم در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به همت مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد این روستاها به عنوان روستاهای برگزیده دوستدار کتاب و نیز تلاش رابط کانون فرهنگی هنری شهدای اسفیدان  به عنوان یکی از برگزیدگان جشنواره تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی در سطح ملی، تجهیز کتابخانه های کانون ها در قالب کاروان مهر، اجرای کارگاه های خانواده اسلامی  با هدف آموزش مهارت های زندگی و همسرداری و نیز تحکیم بنیان خانواده در مناطق آسیب دیده اجتماعی و روستاهای استان،  اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه و خانواده در ۸ سال گذشته  و ایجاد انس و الفت به مسجد  بین کودکان و نوجوانان و خانواده هایشان را از افتخارات  و  اهم  برنامه های انجام گرفته نام برد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir