بازدید دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور از کانون های مساجد بجنورد‎

اخبار، اخبار ویژه ۰ 49

دبیر شورای فرهنگ عمومی:

 مسجد باید مرکزیت فعالیت های فرهنگی و تربیتی باشد

سید محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور شامگاه جمعه از کانون های فرهنگی و هنری مرصاد مسجد حاج صفایی، صاحب الزمان (عج) مسجد صاحب الزمان و ثارالله مسجد امام حسین علیه السلام بجنورد بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد قرار گرفت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی در این بازدیدها و در جمع اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد با ستودن فعالیت های فرهنگی و هنری کانون های مساجد گفت: حضور نوجوانان و جوانان در مساجد در کنار افراد باتجربه و اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی، امید بخش است و همین شیوه باید الگوی همه مساجد شود و بتوان نسل های مختلف را در پایگاه های معنوی مساجد گردهم آورد.

موالی زاده با تأکید بر ضرورت توجه به نقش مساجد در حوزه های مختلف گفت: مسجد باید مرکزیت فعالیت های فرهنگی و تربیتی باشد و به این مهم بیش از پیش توجه کنیم.

وی با بیان اینکه گرچه ما با آسیب های اجتماعی مواجه هستیم و همین آسیب ها ظلمت است، ادامه داد: اما وقتی نور ایمان و قرآن و اهل بیت علیهم السلام را در جامعه می پراکنیم، همه ظلمت ها از بین می رود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی اظهارداشت: فرهنگ عمومی ما به برکت وجود اهل بیت علیهم السلام غنی شده و اگر ما می خواهیم این فرهنگ بالنده شود باید به کتاب الله و اهل بیت علیهم السلام تمسک بجوییم چراکه راه سعادت دنیا و آخرت بهره مندی از مکتب اهل بیت و آموزه های قرآنی است.

وی، با بیان اینکه در خراسان شمالی به حمد الهی یک روحیه بسیار خوب و معنوی مشاهده می شود، این روحیه را به برکت خون شهدا دانست و افزود: خون پاک شهدا یک بیدار باش برای جامعه است و خداروشکر فرهنگ شهادت طلبی به عنوان یکی از مؤلفه های فرهنگ عمومی در جامعه ساری و جاری است.

«سیدمحمدرضا موالی زاده» دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در سفر سه روزه خود به خراسان شمالی که از روز جمعه نوزدهم آبان ماه آغاز شده، در برنامه هایی همچون بازدید از موسسه فرهنگی و هنری تجلی فرآیند عمیق بجنورد، دیدار با امام جمعه بجنورد و استاندار خراسان شمالی، دیدار با خانواده شهدا، نشست با سازمان های زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین نشست شورای فرهنگ عمومی استان و  نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان حضور می یابد.

 

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir