بازدید مسئولان عالی رتبه استانی و کشوری از غرفه دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی

اخبار، اطلاعیه ها ۰ 40

مسئولان عالی رتبه استانی و  نیز چند تن  از مسئولان کشوری در حوزه فرهنگ و هنر همزمان با افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب در این استان از غرفه دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم  یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد همراه با استاندار و نیز حجت الاسلام محمدعلی انصاری، مشور وزیر ارشاددر امور ایثارگران  پیش از ظهر امروز پس از افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب استانی در بجنورد از غرفه دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی بازدید کردند.

مسئول دبیخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در این بازدید ضمن معرفی فعالیت های  این کانون ها  به مسئولان حاضر گفت: ۳۶۰  باب کانون فرهنگی هنری در مساجد استان فعالیت دارد که نزدیک به  ۳۰۰کتابخانه باز و مخزن دار در این کانون ها مجوز آن ثبت شده است.

وی برگزاری دوره های آموزشی ویژه کتابداران، تجهیز  کتابخانه کانون ها با عناوین کتب و نرم افزارهای  آموزشی و مذهبی  و بصیرتی، میز و صندلی مطالعه با ارسال  “کاروان مهر” به مناطق مختلف استان به ویژه  مناطق محروم و آسیب دیده اجتماعی شهرها و روستاها، ساخت کتابخانه در روستاها معرفی کتب ارزشمند فکری و فرهنگی و تعیین سیر مطالعاتی ویژه فعالان کانون ها را از اهم فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی در کانون ها برشمرد.

وی همچنین گفت: دو سال پیاپی، ۲ روستای  قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان و طبر از توابع شهرستان جاجرم با همت و پشتکار فعالان کانون ها جزء روستاهای برتر دوستدار کتاب معرفی شد.

بر این اساس مسئولان حاضر ضمن تقدیر از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، برای حمایت توسعه کیفی و کمی این کانون ها اعلام آمادگی کردند.

گفتنی است: در ۳۶۰ کانون فرهنگی هنری فعال مساجد استان  نزدیک به ۳۰۰ کتابخانه دارای مجور ونیز  به صورت مخزن باز فعال است.

یادآوری می شود، علاقمندان می توانند تا تاریخ ۸ آبان ۹۶ صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶تا ۲۱ ضمن بازدید و خرید از نمایشگاه کتاب استان و بهره مندی از تخفیف ۳۰ درصدی فروش کتب، از فعالیت های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در این نمایشگاه نیز بازدید نمایند.

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir