مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، زمان برگزاری مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان را بیست و هشتم مهرماه سال جاری اعلام کرد.

۲۸مهرماه؛ زمان برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان»

اخبار، اخبار ویژه ۰ 14

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر  گفت: جمعه، بیست و هشتم مهرماه سال جاری، مرحله استانی دوازدهمین دوره  مسابقات قرآنی مدهامتان در مرکز خراسان شمالی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره مدهامتان در دو بخش خواهران و برادران برگزار می شود، افزود: بخش برادران شامل هفت رشته قرآنی قرائت (تحقیق)، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، اذان، ترتیل و صحت قرائت حمد، سوره، اذکار نماز و همچنین مفاهیم قرآن و نهج البلاغه است.

شیرازیان بیان کرد: مسابقات بخش خواهران نیز شامل چهار رشته قرائت (تحقیق)، صحت قرائت حمد و سوره، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه  و حفظ کل قرآن است که برگزیدگان رشته حفظ کل به مرحله کشوری مسابقات در خراسان رضوی اعزام می‌شوند و سه رشته دیگر در مرحله استانی به پایان می رسد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه کسانی که رتبه ممتاز مسابقات بین المللی را داشته باشند نمی‌توانند در جشنواره شرکت کنند، و این جشنواره ویژه گروه سنی ۱۸ تا ۳۰ است، از ثبت نام حدود ۳۰۰ شرکت کننده برای رقابت در این دوره از مسابقات خبر داد.

وی اظهارداشت: جشنواره قرآنی مدهامتان در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نشر و ترویج معارف قرآنی و شعائر الهی و استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت جذب بیشتر و بهتر آنان به مسجد برگزار می‌شود.

شیرازیان، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام را به اهداف برگزاری این جشنواره اضافه کرد و گفت: حضور پرنشاط ‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی، ملی و بین المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌ها و تشویق و ترغیب مدیران کانون ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال در امور قرآنی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می رود.

وی بیان کرد: مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان» از ساعت ۹ صبح روز جمعه بیست و هشتم مهرماه در محل مدرسه قرآنی مشکات بجنورد آغاز می شود و در عصر همان روز با برگزاری آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان پایان می یابد.

گفتنی است؛ مرحله کشوری دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان، آذرماه سال جاری به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار می شود.

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir