به مناسبت 19 مهر: 

۱۹ کانون فرهنگی هنری شهری و روستایی درخراسان شمالی  با «کاروان مهرولایت » تجهیز شد

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها ۰ 50

«کاروان مهرولایت» در قالب تجهیزات فرهنگی و اقلام کتابخانه ای صبح امروز  ۱۹ مهر، همزمان با  سالروز سفر تاریخی و پر برکت رهبر معظم انقلاب به  استان خراسان شمالی، راهی  ۱۹ کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری و  روستایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی،

«کاروان مهرولایت» در قالب تجهیزات فرهنگی و اقلام کتابخانه ای صبح امروز  ۱۹ مهر، همزمان با  سالروز سفر تاریخی و پر برکت رهبر معظم انقلاب به  استان خراسان شمالی، و از مقابل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد راهی  ۱۹ کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری و  روستایی شد.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، در حاشیه برگزاری این برنامه فرهنگی که با حضور مسئولان عالی رتبه استانی و کشوری  همراه بود، در این باره گفت: «کاروان مهر ولایت»  شامل  تجهیز ۳۵  کانون فرهنگی هنری شهری و روستایی جدید التاسیس است که صبح امروز به طور نمادین  به  ۱۹ کانون در سراسر استان اهدا شد.

وی تجهیزات فوق را شامل میز و صندلی مطالعه، کتاب و تابلوی کانون نام برد و افزود: این تجهیزات دو میلیارد ریالی با کمک مالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهیه شده است.

 

وی به کمک ۵۰۰ میلیون ریالی نهاد کتابخانه ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ستادعالی کانون های مساجد کشور برای تهیه کتاب اشاره کرد و افزود: تمام این تجهیزات در قالب ۱۲ هزار و ۳۹۷ جلد کتاب، قفسه، میز مطالعه، صندلی و تابلو به تعداد کانون برشمرده  اعطا شد.

 

وی ضمن یادآوری این مطلب که  ۱۹ سری از این تعداد به مناسبت نوزدهم مهر سالروز سفر رهبری به استان در قالب کاروان مهر ارسال شده، در توضیحی تکمیلی گفت:  مابقی تجهیزات به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و سالروز تاسیس ستادعالی کانون های مساجد ارسال می شود.

 

شیرازیان، برگزاری  همایش سبک زندگی اسلامی با موضوع تخصصی عفاف و حجاب  و عنوان”من خودم را دوست دارم”، تجمع عمومی فعالان کانون های مساجد به مناسبت  ۱۹ مهر، (استقبال نمادین از ورود مقام معظم رهبری  به استان و تجمع  میثاق با رهبری) با سخنرانی آیت الله رییسی، تولیت آستان قدس رضوی  و برگزاری جلسه ستاد هماهنگی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با حضور «هاشمی» مدیرکل کتابخانه های کانون های مساجد کشور  را از دیگر برنامه های این مناسبت اعلام کرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، برگزاری جلسه هماهنگی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در روستای هدف توریستی و گردشگری استان، رونمایی از تولیدات و تجهیزات فرهنگی و کتابخانه ای روستای دوستدار کتاب و بازدید و افتتاح کتابخانه های تخصصی را به برنامه های مناسبتی ۱۹ مهر افزود.

 

 

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir